Co pořídit, než si přineseme domů koťátko

 Mazlíčci 
14. října 2014 04:58 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Počáteční výbava koťátka je nákladnější, pak už ale budeme kupovat pouze krmení a stelivo 6zskladno.cz
Pokud si chceme pořídit kočku, počítejme s tím, že počáteční výbava je relativně nákladná záležitost. Musíme se na to ale dívat pozitivně – v budoucnu už budeme kupovat jen krmivo a stelivo.

Misky potřebuje i malé koťátko tři – na vodu, granule a na „mokré“ jídlo, tedy konzervy a kapsičky. Když máme koček víc, měly by na mokré jídlo mít každá svou, na vodu i granule může být společná. Připravené bychom měli mít předem i krmení, tedy granule a konzervy. Vhodný druh vybíráme podle věku zvířátka.

Naprosto nezbytnou součástí kočičí výbavy je toaleta. Na výběr máme z krytých a nekrytých. Kryté jsou dražší, ale lépe zadrží pach a kočka při zahrabávání nerozhází stelivo okolo. Nekryté zaberou méně místa na výšku, ale budeme častěji zametat. Také budeme potřebovat lopatku na čištění. Ohledně steliva máme na výběr z více druhů – kamenné hrudkující a nehrudkující, dřevité, silikon... Silikonové je vhodné, pokud máme jednu nebo dvě kočky, u vyššího počtu koček se prodražuje. Navíc ho některé kočky nechtějí používat. Ještě dráž přijde dřevité stelivo, můžeme ho však spláchnout do WC.

Přepravku budeme potřebovat v každém případě, přinejmenším kvůli cestám k veterináři. Můžeme pořídit standardní plastovou, skládací látkovou tašku či proutěný koš. K dostání jsou již i přepravky, vybavené úchyty pro upevnění do bezpečnostního pásu v autě. Ve většině kamenných obchodů ji budeme hledat marně, některé e-shopy ji však nabízejí a jejich cena se od jiných plastových modelů téměř neliší.

Kotě by mělo mít k dispozici i různé hračky, tedy plyšové myšky, pěnové míčky, peříčka na prutu či mávátka a podobně. Velmi se osvědčuje laserové ukazovátko, za nímž se kočky ochotně honí, a mají tak dostatek pohybu. Každá kočka vezme velmi ochotně zavděk třapečky, přivázanými na provázku, nebo klubíčkem staré vlny.

K broušení drápků je nutné škrabadlo, v opačném případě hrozí, že použije vybavení domácnosti. Můžeme zvolit i vícepatrové odpočívadlo, na němž může kočička i spát. Pelíšek není nutný, kočka bude spokojená i na křesle nebo na gauči, pokud ho ale koupit chceme, máme na výběr z klasických polštářků, krytých kukaní či boudiček.

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008