Co pořídit, než si přineseme domů koťátko

 Mazlíčci 
14. října 2014 04:58 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Počáteční výbava koťátka je nákladnější, pak už ale budeme kupovat pouze krmení a stelivo 6zskladno.cz
Pokud si chceme pořídit kočku, počítejme s tím, že počáteční výbava je relativně nákladná záležitost. Musíme se na to ale dívat pozitivně – v budoucnu už budeme kupovat jen krmivo a stelivo.

Misky potřebuje i malé koťátko tři – na vodu, granule a na „mokré“ jídlo, tedy konzervy a kapsičky. Když máme koček víc, měly by na mokré jídlo mít každá svou, na vodu i granule může být společná. Připravené bychom měli mít předem i krmení, tedy granule a konzervy. Vhodný druh vybíráme podle věku zvířátka.

Naprosto nezbytnou součástí kočičí výbavy je toaleta. Na výběr máme z krytých a nekrytých. Kryté jsou dražší, ale lépe zadrží pach a kočka při zahrabávání nerozhází stelivo okolo. Nekryté zaberou méně místa na výšku, ale budeme častěji zametat. Také budeme potřebovat lopatku na čištění. Ohledně steliva máme na výběr z více druhů – kamenné hrudkující a nehrudkující, dřevité, silikon... Silikonové je vhodné, pokud máme jednu nebo dvě kočky, u vyššího počtu koček se prodražuje. Navíc ho některé kočky nechtějí používat. Ještě dráž přijde dřevité stelivo, můžeme ho však spláchnout do WC.

Přepravku budeme potřebovat v každém případě, přinejmenším kvůli cestám k veterináři. Můžeme pořídit standardní plastovou, skládací látkovou tašku či proutěný koš. K dostání jsou již i přepravky, vybavené úchyty pro upevnění do bezpečnostního pásu v autě. Ve většině kamenných obchodů ji budeme hledat marně, některé e-shopy ji však nabízejí a jejich cena se od jiných plastových modelů téměř neliší.

Kotě by mělo mít k dispozici i různé hračky, tedy plyšové myšky, pěnové míčky, peříčka na prutu či mávátka a podobně. Velmi se osvědčuje laserové ukazovátko, za nímž se kočky ochotně honí, a mají tak dostatek pohybu. Každá kočka vezme velmi ochotně zavděk třapečky, přivázanými na provázku, nebo klubíčkem staré vlny.

K broušení drápků je nutné škrabadlo, v opačném případě hrozí, že použije vybavení domácnosti. Můžeme zvolit i vícepatrové odpočívadlo, na němž může kočička i spát. Pelíšek není nutný, kočka bude spokojená i na křesle nebo na gauči, pokud ho ale koupit chceme, máme na výběr z klasických polštářků, krytých kukaní či boudiček.

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu