Pamlsky pro psy jako odměna i pro zdraví, nakupte nebo upečte sami

 Mazlíčci 
20. prosince 2014 04:44 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Tak tohle je tedy pořádná kostička, to mi tady asi nechal velký kámoš od sousedů... pixabay.com
Každý pejsek rád mlsá a není na tom nic špatného, když mu občas nějakou tu dobrůtku dopřejeme. Samozřejmě pokud ho nepřekrmujeme a pamlsek slouží buď jako odměna při výcviku nebo jako doplněk stravy.

Všechny naše čtyřnohé domácí kamarády je třeba naučit alespoň základní poslušnost, od některých se pak žádá mnohem víc, ať už je to pomoc na honu u loveckých plemen nebo se pustíte do nácviku tance se psem, dnes oblíbené zábavy pro páníčky a pejsky nejrůznějších plemen společenských.

Splněný povel – rychlá odměna, to funguje téměř stoprocentně. Proto mívají pejskaři po kapsách zásobu kousíčků něšeho dobrého. Odměna se má psovi dát do deseti vteřin, pak ji má se splněnímpovelu dokonale spojenou. Musí se tedy z kapsy vylovit rychle. Piškoty jsou fajn, zejména pokud nakoupíte piškoty psí, které nejsou tolik slazené, jenže se drobí. Lepší jsou speciální psí pamlsky, tady je ale zase třeba dávat pozor, abyste neměli v kapse mastnou slepenou kouli.

Ideální jsou všelijaké sušeniny, ty většina psů miluje a nejsou nijak dochucované a dobarvované. Sušené uši, rypáčky, střívka, hrtany, plíce, játra, rybí kůže – to všechno pejskům krásně voní, nám lidem už méně. Proto je dobré si na tyhle laskominy pořídit neprodyšný sáček, který se dá dobře uzavřít, jednak kolem sebe mezi lidmi nešíříte podivný odér, jednak nezničíte bundu nebo kalhoty neodstranitelným pachem.

Při výcviku je třeba pamlsky mít nakrájené na malé kousky. Jinak je tomu, když hafanovi nabídnete nějaký pamlsek jednak pro trochu zábavy, jednak jako doplněk výživy. I psi trpí potížemi s klouby, proto je vhodné jim dodávat kolagen. Obsahují ho třeba kosti z bůvolí kůže, které může pes dlouho žvýkat, takže mu zároveň posilují žvýkací svaly. Speciální tvrdé kosti s masovou chutí pak psům odstraňují zubní kámen.

Vybírejte vždy pamlsky, které nejsou barvené a plné konzervantů a obsahují co nejméně obilovin. Vyváženou stravu ovšem pes dostává v základní potravě, takže když se sem tam při podání pamlsku dopustíte nějakého prohřešku (jako je třeba salám nebo sýr – obsahují sůl), moc se nestane. Jenže pes by měl být zvyklý na to, co jako pamlsek dostává hlavně při výcviku – takže tam opatrně, když ho naučíte plnit povel za salám, bude ho plnit za salám a za nic jiného.

Pamlsek můžete upéct i sami doma. Je to snadné, rozmixujete půl kila jater a půl kila ovesných vloček, přidáte dvě vejce, ochutíte majoránkou a česnekem, nalijete na plech a asi deset minut placku pečete. Necháte vystydnout, nalámete na správně velké kousky – je to zdravé a psí chuti to lahodí.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte