Jak jednoduše podat prášek vašemu psovi? Zápas se konat nemusí

 Mazlíčci 
22. listopadu 2016 22:15 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Podávání léků psovi bývá často souboj "na život a na smrt" Shutterstock
Při onemocnění domácích zvířecích miláčků veterinární lékař často předepíše léky ve formě tablet.

Psi ihned poznají, že se nejedná o pamlsek a tak je nepřijímají s nadšením. Následující doporučení Vám mohou pomoci usnadnit tuto nepříjemnou proceduru.

Podání tablety psovi

1. způsob

Tabletu zasuneme přímo do tlamy až na kořen jazyka a to tak, že jemným tlakem zvedneme horní čelist, ohrneme pysky nad zuby a dásně a tím zabráníme kousnutí. Tabletu potom zasuneme co nejdále až na kořen jazyka a tlamu zavřeme a podržíme, dokud pes tabletu nespolkne.

Někteří chovatelé doporučují jemně masírovat hrdlo a tak přinutí psa tabletu spolknout. Při této metodě si musíme dát pozor, aby pes tabletu opravdu spolknul, neboť někteří psi, zvláště ti chytří, si nechají tabletu za zuby nebo na jazyku a po uvolnění tlamy ji vyplivnou. Aby se tableta lépe polykala, doporučuje se tabletu potřít medem, máslem, sirupem či jinou, pro psa chutnou polevou.

2. způsob

Osvědčený způsob podání léků je zasunutí tablety do kousku masa, salámu nebo jiného pamlsku. Tuto pochutinu je vhodné psovi hodit, aby po ní musel chňapnout a ihned ji spolknout.

Metodu používáme, pokud pes při nemoci neztratil chuť k jídlu a pokud lze léky podávat společně s jídlem. I u této, celkem osvědčené metody, musíme dát pozor na psy mlsouny a vybíravce, kteří potravu nejdříve dokonale prozkoumají. Tableta zůstane na zemi, její obal nikoli.

3. způsob

Tabletu rozmačkáme a zamícháme do vody nebo jiné tekutiny. Tuto metodu lze použít jen v případě, pokud nemá tableta pro psa odpudivou chuť nebo vůni a pokud se nemusí tableta podávat v celku.

Pečlivě zkontrolujte, že Váš pes tabletu, prášek či sirup skutečně spolkl. Někteří psi se tváří, že lék spolkli, ale ve chvíli, kdy je nepozorujete, lék vyplivnou. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se tajně vdala: Holčičky moje, tak já už jsem zase paní, vzkázala hrdě světu a ukázala...

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy