Mějte se svým dítětem společného koníčka. Hrajte na flétnu!

Hrát se naučíte i v dospělosti
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
21. července 2018 10:11 / Pixabay
  0   0
Že jste nikdy na žádný hudební nástroj nehráli a neumíte ani noty? To vůbec nevadí! Hrát se můžete naučit i ve velmi pokročilém věku. Bude vám to přinášet radost i lepší zdraví. Hudební lekce si můžete dopřávat společně se svými dětmi – překvapí vás, jak moc vás to spojí a spřátelí.

Hra na flétnu může být úžasným koníčkem pro jakkoli starého žáka. Tento koníček má spoustu úžasných benefitů. Hudební nástroj umožňuje nekonečnou práci s tělem a myslí. Má léčivý účinek. To vůbec nejdůležitější přitom je, aby člověk měl z muziky radost. A to už stojí za zkoušku.

Co Čech to muzikant

Hra na hudební nástroj patří mezi tradiční a velmi oblíbené mimoškolní aktivity, a to jak u rodičů, tak i dětí. Díky hře na hudební nástroje se buduje pravá hemisféra mozku, dochází tedy k rozvoji mozku a paměti, zlepšení koordinace rukou. Hra na hudební nástroj má výrazný vliv na tvořivost, sebevyjádření i emoční vývoj a napomáhá v boji s trémou. Pokud se navíc budete učit hrát společně se svými dětmi, budete spolu trávit vzácné chvíle. 

Proč flétna

Velkou předností zobcové flétny je skutečnost, že hra na tento hudební nástroj je poměrně snadná. Dítě umí brzy zahrát první lehké písničky, což ho motivuje k další výuce. Navíc flétnu můžete vzít všude s sebou. Nezanedbatelná je i skutečnost, že pořízení zobcové flétny a zpravidla i výuka patří k finančně vcelku nenáročným záležitostem. Hra na zobcovou flétnu má navíc pozitivní vliv na dýchací ústrojí, protože si díky ní osvojíte správnou techniku dýchání a posílíte bránici. Současně dochází k pročištění dýchacích cest a zvyšuje se kapacita plic. Když jsme u těch hudebních nástrojů, víte, jak správně pečovat o piano?

Jakou zobcovou flétnu vybrat

Zobcové flétny se vyrábí ze dřeva a z plastu. Každý z těchto materiálů má své výhody i nevýhody. Před samotnou koupí je třeba zvážit, komu bude flétna určena, respektive za jakým účelem ji kupujete. Jestliže pořizujete nástroj pro menší dítě, vyplatí se vybrat plastovou zobcovou flétnu. Určitě je ale nutno dbát na to, aby byl nástroj kvalitní.

Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Věda & Vesmír

Rusko hrozí opuštěním programu Mezinárodní vesmírné stanice kvůli sankcím USA

Bydlení

Z venkovního posezení lze vykouzlit nádherné místo. Inspirujte se nápaditými dekoracemi

Zavřít reklamu