Jak si udržet pořádek v šatní skříni, aniž byste ji museli přerovnávat každý měsíc?

Zbavte se nepořádku ve skříni na delší dobu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
29. září 2019 15:36 / Depositphotos
  0   0
Časté přerovnávání oblečení v šatní skříni je ubíjející. Uklidíte ji a do třech týdnů se vám tam udělá nepořádek znovu. Není to příjemné ve chvíli, kdy někam spěcháte a nemůžete najít konkrétní kus oblečení. Zjistěte, jak na to, aby vám vydržel ve skříni pořádek mnohem déle.

Ideálním řešením by bylo, kdybyste si pořídili novou skříň, která by byla velká a přehledná. Ne vždy to však je možné provést. Z toho důvodu raději zjistěte, jakými vychytávkami si můžete upravit skříň tak, aby byla přehlednější a neměli jste v ní za chvíli zase nepořádek.

Pověste na ramínka i kratší oblečení

Věšíte na ramínka pouze bundy, kabáty a šaty? Zbytek oblečení máte poskládaný na policích? Změňte to. Pokud máte místo v prostoru na věšení oděvu, dejte tam halenky, sukně, košile či nějaká trička. Ubyde vám oblečení na policích a vaše skříň bude přehlednější.

Háčky na dveřích skříně

Využijte dveře vaší skříně. Přidělejte na ně několik háčků. Vznikne vám úložný prostor navíc. Můžete si tam pověsit třeba mikiny, svetry, pásky nebo kabelky. Uspořádání je pouze na vás. Odteď si už však budete jisti, kde co máte.

Pořiďte si krabice

Možná doma najdete nějaké menší nepotřebné krabice či nádoby. Pokud ne, můžete si koupit speciální plastové organizéry. Narovnejte do nich třeba punčochy nebo spodní prádlo a umístěte je naspod skříně pod pověšený oděv.

Oblečení, které nosíte nejčastěji, umístěte do úrovně vašich očí

Máte nějaké oblíbené kousky oblečení, na které nedáte dopustit a nosíte je často? V tom případě je umístěte na polici v úrovni vašich očí, aby byly na viditelném místě. Ve chvíli, kdy budete spěchat, je nebudete muset hledat v haldě dalšího oblečení.

Odkládejte oblečení mimo sezonu jinam

U nás se střídá počasí poměrně rychle. Přerovnejte si vždy oblečení podle toho, jaké je roční období. Podzim je tu, takže si vyskládejte ze skříně letní oblečení a umístěte ho jinak nebo ve skříni úplně dozadu. Zbytečně by se vám tam míchalo s teplejším oblečením a vznikl by tam chaos.

Pořiďte si do skříně světlo

Poslední vychytávka, kterou ve skříni potřebujete, je světlo. Přidělejte si ho na vnitřní stranu skříně, abyste lépe na své oblečení viděli. (Dále čtěte: Potřebujete v domě rychle uklidit? Zvládnete to do třiceti minut).

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Nemáme důkazy o raném bombardování Měsíce asteroidy, stojí ve studii

Bydlení

Pokud nechcete kupovat drahé svíčky, udělejte si je doma. Ani ty vonné nevyžadují velkou zručnost

Zavřít reklamu