Sušení prádla venku má své kouzlo. Pozor ale, abyste jej nezničili

 Ostatní 
22. července 2020 11:06 / Veronika Prášilová
  1
📷
4 fotografie v galerii
Přímé slunce není to pravé Deposiphotos
Napadlo vás někdy, že i samotné věšení a sušení prádla může být tak trošku věda? Ano, i tato činnost totiž napomáhá k tomu, aby zůstal zachován jeho tvar a barvy. Základem je samozřejmě dobře zvolený prací prostředek, který bude šetrný k materiálům, z nichž je nejen oblečení vyrobeno.

Ale zapomínat bychom neměli ani na vhodnou péči věnovanou prádlu před jeho uložením do skříně.

Sušička je nej

Pokud jste si udělali radost a máte doma sušičku na prádlo, pak není příliš o čem diskutovat. Pouze před sušením oděvů zkontrolujte, zda jsou skutečně vhodné pro sušení v sušičce, a podle toho také nastavte správný program. Hospodyňky, které mají s tímto novodobým výdobytkem zkušenosti, jistě potvrdí, že následná péče o oděvy je již jednoduchá. Pokud je ze sušičky vytáhnete zavčasu, nepotřebují ani žehlení a jsou navíc krásně voňavé a měkké.

Zvyk je železná košile

Stále však existuje mnoho žen, které si sušičku nepořídily buď z prostorových důvodů nebo prostě jen preferují klasické sušení prádla. To je zejména v tomto horkém počasí snadné a díky vysokým teplotám jsou navíc oděvy velmi rychle připraveny k použití. Ovšem i v těchto případech je třeba dodržet několik základních kroků, abyste si prádlo nezničili, anebo s ním neměli ještě více starostí.

Vůně léta

Drtivá většina hospodyněk se shodne na tom, že nic nevoní tak krásně, jako prádlo sušené venku v teplých letních dnech. Ale i v těchto případech je nutné myslet na to, že méně je někdy více. Prádlo by nemělo na venkovní šňůře zůstat déle, než je třeba. Ve chvíli, kdy vám doslova přeschne, z něj mizí nejen vůně pracího prostředku či aviváže, ale také se s ním nadále hůře manipuluje. Mnohé hospodyňky v takovém případě prádlo raději znovu namočí.

Vždy naruby

Důležitý je také způsob, jakým prádlo venku věšíte. Vždy je důležité obrátit ho naruby, aby při případné nezvané návštěvě ptáků neutrpělo nevratnou újmu. Zvláště kosi se rádi promenádují po prádelních šňůrách třeba s třešní v zobáku. A kdyby tam visel byť jediný kousek prádla, téměř jistě třešeň skončí na něm. Pokud se vám náhodou tato nehoda stane, neházejte flintu do žita a sáhněte po žlučovém mýdle, o jehož účincích jsme psali zde. Prádlo se naruby věší také proto, aby na jeho lícové straně neulpěly případné nečistoty z kolíků.

Pozor na sluneční paprsky

Avšak v případě, že navíc prádlo věšíte na slunci, jeho pouhé obrácení naruby nestačí. Vždy se podívejte na to, z jakého směru míří sluneční paprsky a kam se bude slunce během dne pohybovat. Pokud byste totiž například triko pověsili výstřihem směrem k pálícímu slunci, budete mít po usušení na prádle vyšisovaný tento otvor. A to je bohužel výsledek již nevratný a vám zůstává jedině tak možnost používat třeba oblíbenou tuniku alespoň na spaní.

Pokud máte možnost, umisťujte sušáky s prádlem alespoň do stínu a zároveň se snažte vyvarovat uvedených chyb. Jen v takovém případě budete mít i nadále radost z krásně voňavého prádla s nádechem letních dní.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...