Domácím šamponem budete šetřit své vlasy i peněženku. Jeho výroba je neskutečně jednoduchá

Domácí šampon šetří vaše vlasy i peněženku
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
21. září 2020 10:33 / Depositphotos
  11   0
Pokud chcete vyzkoušet přírodní kosmetiku, můžete si zkusit vyrobit svůj vlastní domácí šampon. Překvapí vás, jak jednoduché a levné to je. Nebudete navíc šetřit pouze svou peněženku, ale také své vlasy a přírodu.

Jestli chcete vyzkoušet přírodní kosmetiku, zkuste si vyrobit svůj domácí šampon. Jeho výrobou ušetříte nejenom peníze. Ulehčíte také svým vlasům, které nebudete zatěžovat zbytečnou chemií, a také přírodě, protože jeho výroba je ekologicky nenáročná.

Šampon z jedlé sody

Asi nejjednodušším typem domácího prostředku na mytí vlasů je šampon z jedlé sody. Na jeho výrobu budete potřebovat pouze jednu lžíci jedlé sody na sklenici vody. Směs následně naneste na celou délku vlasů a vmasírujte do pokožky hlavy a po krátkém působení opláchněte. Jelikož jedlá soda může vaše vlasy vysušovat, můžete po opláchnutí ještě vlasy umýt vodou s jablečným octem. V případě mastných vlasů zase můžete do směsi přidat ještě žloutky, citronovou šťávu nebo ocet.

Bylinný šampon

Dáváte-li přednost bylinným šamponům, můžete si doma vyrobit i tuto variantu. V tomto případě si převařte hrnek vody a vmíchejte čtyři lžíce olivového mýdla. Přidat můžete i pár kapek esenciálního oleje a hrst bylinek vlastního výběru. Vše nechte louhovat do druhého dne a následně směs sceďte do lahvičky na váš domácí šampon. Tato varianta šamponu vám vydrží přibližně týden.

Jaké bylinky vybrat

Bylinky pro svůj šampon můžete volit podle typu a barvy vašich vlasů. Pokud nad výběrem té pravé bylinky váháte, můžete se řídit jednoduchými radami. Pokud máte vlasy světlé, můžete zvolit heřmánek, který vlasy mírně zesvětluje a tónuje. Lámavým vlasům zase pomůže rozmarýn a těm suchým pro změnu kostival či šalvěj. Podrážděnou pokožku hlavy zase zklidní měsíček. Jak si vyrobit domácí pleťovou masku, se můžete dočíst zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu