Babské rady pro určení pohlaví dítěte

 Ostatní 
24. května 2016 18:50 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Babské rady na určení pohlaví dítěte.  Internet
Pro současnou medicínu není žádný problém určení pohlaví dítěte před jeho narozením. Možností, jak zjistit, zda se těhotné ženě narodí dívka, či chlapeček, je více. Pohlaví může poměrně spolehlivě ukázat ultrazvuk již po 17. týdnu gravidity, a v případně nutnosti je možné nechat pohlaví určit laboratorní analýzou plodové vody. V minulosti, kdy tyto vyšetřovací metody ještě nebyly k dispozici, tipovaly ženy pohlaví svého dítěte na základě mnoha zažitých mýtů a pověr.

Poloha bříška


I když vědci nesmlouvavě tvrdí, že to, zda je těhotné bříško nahoře nebo dole, je způsobeno především rozložením svalů a jejich tonusem, babské rady tvrdí něco jiného. Podle nich čekáte zcela jistě následovníka mužského pohlaví, pokud je břicho vaší partnerky pokleslé dole. Bříško nahoře pod prsy svědčí naopak pro holčičku.

Srdeční tep


Další metodu jsou ochotni vzít na milost dokonce i někteří vědci. Vychází z toho, že srdeční tep mužů se liší od tepu žen. Podle této teorie, pokud čekáte dívku, srdeční tep plodu bude nad 140, jestliže jde o chlapce, tep bude pod 140. Odpůrci však tvrdí. že srdeční tep plodu ženského a mužského pohlaví se nijak neliší a odlišnosti se objeví až po porodu.

Na co má chuť?


Spousta lidí věří, že chutě těhotných žen napovídají, zda je na cestě dívka, nebo chlapec. Pokud se nemůže dojíst čokolády a dalších sladkostí, měli byste podle této teorie nakupovat růžovou výbavu. Jestliže má chuť na kyselé, pravděpodobně čekáte chlapce.

Váhový přírůstek


Tentokrát se kupodivu nejedna o její váhový přírůstek, ale o váš. Jestliže vám během jejího těhotenství naroste také pupík, bude to dívka. Pokud nepřiberete ani deko, pravděpodobně čekáte chlapce.

Tvar jejího obličeje


Říká se, že tvar ženin obličeje v těhotenství prozradí, zda v jejím nitru roste chlapec, nebo dívka. Jestliže je její tvář kulatá a červená, na cestě je nejspíš děvčátko, pokud zůstal obličej beze změny, počítejte spíš s chlapečkem.

Velikost prsů


Podívejte se jí do výstřihu. Je její pravé prso větší než levé? Připravujte oslavu narození chlapce. Jestliže je větší levé prso, na cestě je nejspíš dívka.

Stav její pleti


Jestliže trpí na akné, je větší pravděpodobnost, že čekáte dívku. Tato teorie vychází z toho, že akné je způsobeno dvojnásobným množstvím ženských hormonů.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Aňa Geislerová jako prezidentka Česka. V Čaputové prý inspiraci nehledala

Styl

Původ pověry o svatbách v máji i nové trendy šatů pro nevěsty odhalila majitelka svatebního salonu

Tech

Čína má nebezpečnou autonomní loď plnou autonomních dronů, které mohou operovat ve vzduchu, v terénu i...

Zavřít reklamu