Stylové a výkonné přenosné reproduktory

 Ostatní 
24. listopadu 2016 18:07 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Přenosný reproduktor. Internet
Naše oblíbená hudba se stále více stěhuje do mobilních telefonů a dalších přenosných přístrojů. Díky streamovacím službám jako Spotify navíc můžete mít kdykoliv a kdekoliv přístup k neomezené sbírce hudby. Jak se o ni ale podělit s přáteli? Chrčící repráky mobilů obvykle nepřicházejí v úvahu, na scénu proto nastupují přenosné reproduktory! Jak ale vybrat ty správné?

První věc, kterou musíte při výběru přenosného reproduktoru vědět, jak a kde jej budete používat. K dispozici jsou kompletní přenosné reproduktoru pro téměř každou aplikaci. 

Kde budu reproduktor využívat?

Převážně na cestách

U vyloženě cestovních repráků je nejdůležitější nízká hmotnost a malé rozměry. Ideálně takové, abyste reprák v pohodě vzali do jakéhokoliv zavazadla či dokonce do kapsy. Obvykle zde není dáván důraz na výkon, mnohem více nám totiž záleží na velikosti a výdrží. Ta začíná na 3 hodinách, není však problém sehnat ani přenosné repráky s výrazně větší výdrží.

Doma a občas na cestách

V tomto případně už stojí na zvážení větší modely. Jsou dostatečně mobilní na občasné cestování (obvykle jim nechybí ani akumulátor), zároveň ale nabízejí vyšší hudební výkon. Reproduktory v této kategorii se často chlubí také atraktivním vzhledem.

Převážně doma

Největší a nejtěžší typ přenosných repráků nabízí vysoký výkon, díky kterému parádně ozvučí i větší místnost. Do batohu je sice nevezmete, na party s přáteli či občasné výlety na chatu jsou však jako dělané. Nabízejí velmi kvalitní zvuk, takže se často využívají i jako náhrada jiného hudebního systému. K jejich napájení se většinou využívá elektrická energie, najít vše jde i repráky s akumulátorem.

Rady a tipy ohledně výkonu

V produktových a reklamních letácích se občas objevují (obvykle se zkratkou PMPO) naprosto ohromující parametry, kdy malé přehrávače dosahují výkonů ve stovkách Wattů. S realitou má tkové číslo jen málo společného. Které údaje jsou tedy realistické? Zkratka RMS („jmenovitý výstupní výkon“) je jednotkou, která nám řekne, jaký skutečný, a prokazatelný výkon zesilovače, který lze vypočítat a změřit přístroji, a který přístroj podává po dobu přehrávání. Někdy se setkáte i se zkratkou TeVr („hudební výkon“). Ten bývá cca 1,4x větší, než RMS, jde o výkon, který přístroj podává ve špičkách a pouze krátkodobě. V tomto ohledu je PMPO pouze zbožným přáním marketingových kouzelníků a prodejců, spoléhajících na neznalost zákazníka. Pokud byste totiž dokázali vyrobit přehrávač miniaturních rozměrů s tak vysokým výkonem, zřejmě by šlo o Perpetuum mobile. Číselné údaje uvedené u zkratky PMPO tedy buďto dělte stem, anebo je rovnou ignorujte.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Tech

Sporťák s kočičíma ušima byl posledním dílkem skládačky