Rostliny, které vám doma nesmí chybět. Přitahují bohatství a štěstí

 Zahrada 
12. května 2019 16:08 / Monika Thomsonová
  7
📷
9 fotografií v galerii
Tlustice je označována za strom peněz a určitě by u vás neměla chybět Shutterstock
Květiny jsou krásnou ozdobou a zpříjemňují atmosféru domácnosti. O některých se říká, že navozují harmonii a přitahují bohatství. Které pokojové rostliny by u vás tedy neměly chybět?

Rostliny jsou úžasné. Zkrášlují nám bydlení a přinášejí do domovů pozitivní energii. Lidé, kteří se zajímají o zásady Feng Shui, o tom ví své. Které by tedy u vás doma neměly chybět?

Tlustice

Víte, která rostlina je označována jako strom peněz? Možná byste čekali, že je to bambus, který svým vzhledem může připomínat strom, ale v tomto případě mluvíme o crassule, jinak označované jako tlustice, rostlina peněz, dolarový strom či rostlina štěstí. Pojmenování dostala díky svým listům, které připomínají mince a čím jsou větší a silnější, tím více peněz by měly přitahovat do domácnosti.

Bambus

Ale i již zmíněný bambus prý hraje svou pozitivní roli. Je ztělesněním zdraví, růstu a peněz, protože tak rychle, jak rostou bambusové výhonky, tak rychle se prý může zvyšovat prosperita i ve vaší domácnosti.

Aukuba

Respektive japonská aukuba, patří mezi další rostlinu, která má přitahovat peníze do domácnosti. Právě tento druh rostliny dostal pojmenování "zlatý strom", který do domácnosti přináší nejen štěstí, ale i bohatství.

Máta

Máta se pěstuje v mnoha domácnostech, ale jen málokdo si uvědomuje, jaké jsou její účinky. Už v dávných dobách obchodníci věřili, že máta dokáže přilákat zákazníky do obchodu. Proto ji ve svých obchodech a krámcích museli mít. Výhodou máty je, že ji můžete zužitkovat jako bylinku i v kuchyni. Její pěstování je velmi jednoduché a zvládnete ho i v truhlíku na balkoně.

Kaktus

Kaktus je držák, který přežije téměř vše. Jediné co opravdu nemusí, je příliš bohatá zálivka. Jedná se sice o pichlavou rostlinu, ale právě jeho bodliny mají odhánět zloděje a záškodníky. Na druhé straně, pokud kaktus rozkvete, můžete prý očekávat i rozkvět vašeho bohatství.

Kapradina

Patří mezi rostliny, které byste měli pěstovat ve své domácnosti už jen proto, že stále zelené listy produkují kyslík, oživují domácnost a přinášejí harmonii.  A zavěšená vypadá ohromně dekorativně. Říká se, že majiteli, který se o kapradinu příkladně stará, se otevřou poklady a tajemství světa. O tajemství krásně kvetoucího muškátu jsme psali před časem.

Zamiokulkas

Tato rostlina svým vzhledem připomíná exotický sukulent, který dokáže narůst do výšky několika metrů. Je nenáročný na pěstování a zároveň prý působí jako silný magnet na peníze. Nicméně, pokud skutečně chcete do domácnosti díky této rostlině přilákat peníze, tak byste k jeho kořenům měli přidat pár mincí a umístit jej na vhodné místo, nejlépe do jihovýchodní části domu či bytu.

Namítáte, že se jedná pouze o pověry? S největší pravděpodobností ano, ale kdo nemá rád pohádky? 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu