Letní posezení venku. Není potřeba utrácet za dekorace, abyste krásně upravili stůl

 Zahrada 
23. srpna 2020 11:48 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
I venkovní stůl může vypadat upraveně Depositphotos
Léto je ideální čas na posezení s partnerem, rodinou nebo přáteli venku na zahradě, terase nebo i na balkoně. Když ještě nápaditě nazdobíte stůl, bude zážitek o to větší. Není přitom potřeba utrácet za drahé dekorace.

Prostřít stůl na zahradě vám zabere jen pár chvil, výsledek přitom stojí za to. A je jedno, zda se chystáte na velkolepou grilovačku nebo jen komorní posezení u vína nebo kávy. U hezkého stolu vám bude vždy příjemně.

Kdo si myslel, že nazdobený stůl se hodí jen k slavnostní příležitosti, je na omylu. Klidně jej prostřete kdykoliv, bude to jen ku prospěchu věci.

Živé květiny

K venkovnímu stolu živé květiny zkrátka patří. Nemusíte hned běžet do květinářství a nechat tam stovky či tisíce korun. Porozhlédněte se po zahradě a vytvořte kytice z rostlin, které máte kolem sebe. I obyčejné polní kvítí vypadá ve váze nádherně, přitom vás takový pugét nebude stát ani korunu. A nemusíte se trápit ani tím, že vám v domácnosti chybějí vázy. Květiny se budou dobře vyjímat i v zavařovací sklenici nebo láhvi od vína. Řezané květiny můžete klidně nahradit rostlinou v hezkém květináči.

Dřevěná prkénka

Stylově vypadají také dřevěná prkénka. Položit na ně můžete nejen hrnce s horkým jídlem, ale mohou posloužit i jako podnos pro sýry a uzeniny či nakrájenou zeleninu. Hosté si pak mohou brát, na co mají chuť. Působí to neformálně a přátelsky. Pokud nemáte pěkná dřevěná prkénka, můžete je nahradit dřevěnými koly uřezanými z kmene stromu. Při troše štěstí je najdete i jen tak v lese.

Látkové ubrousky

Každému přijde vhod si po jídle utřít ústa nebo ruce. Pro stolování venku ale papírové ubrousky nejsou zrovna ideální. Pokud se totiž trochu zvedne vítr, budete je chytat po celé zahradě. Lepší je nahradit papírové ubrousky látkovými. Ty vám vítr jen tak neodnese, navíc působí domáckým dojmem.

Ubrus

Stůl můžete nazdobit rovnou ale klidně vytáhněte ze skříně i ubrus, hned  bude mít vaše tabule jiný šmrnc. Bílým ubrusem nikdy nic nepokazíte, do zahrady ale výborně zapadne i ubrus s květinovým vzorem. Jen je pak těžší k němu doladit zbytek. Co se týká materiálu, záleží to čistě na vás. Pokud chcete být tradiční, volte přírodní materiály, třeba len. Ani bavlna ale není na škodu.

Poklop na potraviny

Pokud budete servírovat třeba koláč, nakrájené ovoce či cokoliv jiného, možná vám přijde vhod poklop na potraviny. Ochrání jídlo před dotěrným hmyzem. O tom, že tato vychytávka může vypadat velmi hezky, se můžete přesvědčit v našem článku zde.

Ochucovadla

Na stůl nezapomeňte přinést i nejrůznější dochucovadla, kterými si vaši hosté mohou jídlo upravit dle svých chutí. Ať už jde o sůl, koření, ocet nebo olej. Pokud nemáte žádný set, klidně můžete použít čisté plechovky. Budou vypadat stylově. Musíte je jen před položením na stůl důkladně umýt a očistit od zbytků papírových obalů.

Svíčky

Pokud víte, že se vám hodování venku protáhne, nezapomeňte na stůl dát i svíčky. K dostání jsou i s letními motivy květin nebo motýlů. Lucerničky jsou ale v tomto ohledu praktičtější, protože plamínek svíčky v nich nezhasne po prvním zafoukání větru.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Oblíbenou Naďu Urbánkovou proslavily nejen její songy, ale i bitva o peníze s manželem

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...