Vytvořte si doma Mikro-SIM kartu

Celý proces je velmi snadný a zabere opravdu jen pár minut.
Loading...
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
03. dubna 2017 22:57 / Shutterstock
  0   0
Koupili jste si nový mobilní telefon, iPhone nebo iPad, ale při snaže vložit SIM kartu jste zjistili, že do něj nepasuje. Některé novější mobily totiž vyžadují místo klasické karty SIM již menší Micro-SIM (Mikro SIM). 

Spousta uživatelů mobilních telefonů řeší po nákupu nového přístroje stejný problém – jak vměstnat starší SIM kartu do nového přístroje, který si již žádá menší varianty MicroSIM či NanoSIM. Pojďme si v dnešním článku představit velice jednoduchý způsob, jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty v domácích podmínkách. 

Na začátek vás musíme upozornit, že ani jeden z těchto postupů není stoprocentní, a proto si nejdříve veškeré údaje na SIM kartě zazálohujte. Pokud si SIM kartu poškodíte, obraťte se na svého operátora, ten Vám novou SIM bezplatně vystaví. 

První varianta je vystříhnutí Micro nebo NanoSIM pomocí speciálních kleštiček. Je to poměrně jednoduché a bezpečné, na druhou stranu to něco stojí. Kleštičky se dají v českých e-shopech sehnat za cenu od 100 korun. Pro zpětné použití SIM do staršího zařízení budete potřebovat SIM adaptér, který pořídíte za pár desítek korun 

Druhá varianta je naopak zadarmo a je k tomu potřeba trocha šikovnosti a odvahy. Postup zmenšení SIM karty pomocí běžných, doma dostupných propriet si můžete prohlédnou na následujícím videu. Video je sice anglicky, ale je natolik návodné, že ho pochopí i člověk tímto jazykem nepolíbený. Jediné co budete k tomuto postupu potřebovat je vytištěná šablona, dobře nabroušené nůžky nebo nůž, fix, pravítko a kousek izolepy. Pokud bude chtít ořezávat až na velikost NanoSIM, budete ještě potřebovat jemný smirkový papír, jelikož NanoSIM je o 0,09 mm tenčí než ostatní verze SIM karet.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu