Klíšťata útočí! Chraňte psa antiparazitárním obojkem či žvýkací tabletou!

Klíště může na psa přenést závažné onemocnění.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
04. dubna 2017 03:20 / Thinkstock
  0   0
S příchodem jara se začínají probouzet k životu nemilosrdná klíšťata, která s oblibou parazitují na psech! Proto je nezbytné domácí mazlíčky proti klíšťatům ochránit například pomocí speciálního obojku či spreji!

Procházku v přírodě miluje téměř každý pes, avšak s příchodem jara na něj číhá nebezpečí v podobě klíšťat, která útočí bez povšimnutí. Následky přisátí mohou být však dramatické. Klíšťata totiž mohou být přenašeči mnohých závažných a těžko léčitelných onemocnění, jako jsou lymeská borelióza, babesióza či například klíšťová encefalitída. Proto je nezbytné pejsky proti parazitům chránit.

CHRÁNÍ AŽ 1 MĚSÍC

Jednoduchou ochranu psů proti klíšťatům představuje antiparazitární obojek, jehož výhoda je delší účinnost. Tento obojek se však doporučuje převážně u psů, kteří nebydlí s vámi v bytě, tedy u takzvaných venkovních psů. Obojek v kontaktu s dětmi totiž není tou nejlepší volbou. Odborníci proto pro všechny mazlíčky vymysleli moderní pipety, tzv. spoty. Přípravek snadno nakapete pomocí pipety na kůži psa v místech, kde si přípravek nemůže olízat. Jedna aplikace chrání pejska až jeden měsíc. Přípravek je navíc voděodolný - účinkuje i po namočení zvířete.

NOVINKA NA TRHU

Není to tak dávno, co se na trhu objevil nový přípravek v boji proti klíšťatům. Ochucená žvýkací tableta pro vnitřní užití, která funguje jak proti blechám, tak proti klíšťatům po dobu dvanácti týdnů. Jelikož účinná látka působí zevnitř ven, okolí psa včetně Vaší domácnosti není nikterak zatěžováno. K dostání je především u veterinářů.

Poslední rada na závěr: po každé procházce svého pejska prohlédněte, zda si domů na těle nepřinesl nevítaného hosta. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Věda & Vesmír

Rusko hrozí opuštěním programu Mezinárodní vesmírné stanice kvůli sankcím USA

Bydlení

Z venkovního posezení lze vykouzlit nádherné místo. Inspirujte se nápaditými dekoracemi

Zavřít reklamu