Domácí lékárnička je důležitou ochranou pro vaši rodinu. Co v ní nesmí chybět?

Lékárnička je důležitým pomocníkem.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
14. dubna 2017 06:30 / Thinkstock
  0   0
Mezi základním vybavením každé domácnosti by rozhodně neměla chybět lékárnička, která může v krajních případech i zachránit život! Proto by měla být umístěná na viditelném místě, ale zase mimo dosah zvědavých dětí!

V každé lékárničce by měl být po ruce teploměr, nůžky, roztok na dezinfekci kůže, dva spínací špendlíky, minimálně tři kusy obvazů, rychloobvaz, náplast, náplast s polštářkem, trojcípý šátek, roztok k výplachu očí, injekční stříkačka sterilní 10 – 20 ml k výplachům, obinadlo elastické i resuscitační rouška. Dále nesmíme zapomenout na léky, po kterých při obtížích ve většině případů sáhneme.

Lze i zamknout

Mezi základní vybavení patří léky proti průjmu, proti překyselení žaludku, proti bolesti, při alergických reakcích, na snížení teploty a také léky proti nevolnosti. Pokud jde o umístění lékárničky, měla by být tam, kde bude vždy po ruce. Na druhou stranu by se k ní nemělo dostat malé dítě. Vhodná je proto skříňka zavěšená na zdi, která se dá v případě potřeby i uzamknout klíčkem.

Důležitá čísla

Obsah lékárničky je třeba kontrolovat alespoň dvakrát za rok. Je potřeba se důkladně podívat na datum spotřeby léků a vyřadit všechny s prošlou dobou použitelnosti. Na vnitřní straně dvířek lékárničky je vhodné umístit seznam potřebných telefonních čísel - záchranné služby, ošetřujícího dětského lékaře a praktického lékaře pro dospělé.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu