Přírodní metody čištění koupelny

 Dům 
08. května 2017 12:58 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Koupelna se vám může blýskat čistotou i bez chemických čističů! Fafcbook
Spousta lidí se snaží při úklidu přejít od čističů s velkým obsahem chemikálií k přírodním prostředkům. Zde je pár tipů, jak vyčistit koupelnu s pomocí hlavně citrónu, grapefruitu a jedlé sody.

Se skvrnami od vodního kamene na vodovodním kohoutku si skvěle poradí citrón. Nejprve nakrájíme citrón na čtvrtky, potřeme s nimi kohoutek a necháme citrónový povlak hodinu působit. Potom kohoutek opláchneme. Bude se lesknout a krásně vonět! Tato technika je velice jednoduchá. Když ji vyzkoušíte, budete litovat všech let, kdy jste plýtvali penězi na čistící prostředky s vůní citrónu místo toho, abyste použili přímo čerstvé ovoce.

Vanu, sprchový kout i kachličky lze dobře vyčistit grapefruitem a solí. Obdobně jako jste to dělali s citrónem, tentokrát třete povrchy grapefruitem se solí. Ten dokáže vyčistit špínu nebo i naleštit všechny povrchy v koupelně. Po hodině působení povlak setřete hrubší houbou nebo kartáčem s vodou. Pokud i potom zůstanou na plochách nějaké zbytky grapefruitu, můžete je smýt, když na houbu nebo kartáč přidáte kapku nějakého šetrného čističe.

Spáry vyčistíte a zbavíte plísně pomocí jedlé sody, bílého octa, citrónového esenciálního oleje a vašeho oblíbeného šetrného čističe na nádobí. Vše smícháme v následujících množstvích: půl hrnečku jedlé sody, dvě lžičky vody, dvě lžičky prostředku na nádobí, pár kapek citrónového esenciálního oleje, a nakonec přidáme dvě lžičky bílého octa. Směs zamícháme, aby vznikla tuhá pasta. Tu potom houbičkou vetřete do spár a nechte hodinu působit.

Potom spáry přejeďte ještě kartáčem a nechte působit dalších deset až patnáct minut. Potom pastu opláchněte. Celá koupelna vám zůstane čistá a voňavá téměř bez použití jakýchkoliv chemických čistících prostředků!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít