Co zasadit na prázdné záhony v červenci
Nepěstujte stejný druh na stejném místě
Sklizeň a následný výsev byste měli využít ke změně plodiny. Pokud totiž pěstujete stejný nebo podobný druh na stejném místě, může se půda nadměrně vyčerpat a navíc tím lákáte škůdce, který má zájem o stejnou rostlinu.
Co zasadit
Nabízí se samozřejmě celá řada možností. Některé druhy ředkviček lze pěstovat celoročně, tak proč to nevyužít. Jen dbejte o dobrou zálivku, protože ředkvičky pak mají lepší chuť. Červenec je dobrým měsícem pro výsev modrých kedluben. Dozraje i raná mrkev. Ze všeho nejlepší je to měsíc pro pěstování různých druhů listového salátu. V září pak budete mít přehršel zeleniny. Nebudete mít hlávky, ale saláty k řezu budou skvělé. Pokud zasadíte polníček, budete ho sklízet i v zimě a v předjaří.
Neměli byste zapomenout na hrášek a keříčkové fazole, které stačí do podzimu dozrát a velmi obohatí váš stůl. Zejména fazolové lusky se výborně hodí jako zdravá příloha k masům. Tyto rostliny také obohatí půdu o dusík, který se bude příští rok hodit.
Můžete se též pustit do pěstování vodnice, která sice není tak populární, ale velmi vděčná a zdravá. Příbuzný se saláty je špenát a i on vyroste, protože má krátkou vegetační dobu. Zasaďte si i cibuli a budete mít výbornou svazkovou cibulku.
Můžete také pěstovat dvouleté květiny. Připravíte si je tak pro příští rok. A konečně poslední možností je osít volnou plochu směsí, která dodá půdě živiny a rostliny, které vyrostou, prostě zaryjete do záhonu. Budete tak mít připravenou půdu na další pěstování příští rok.