Jak vybrat správnou herní myš k počítači

 Ostatní 
15. srpna 2017 14:38 / Bronislava Silná
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Herní myš má specifický tvar. Důležitější jsou technické parametry. Shutterstock
Možná si myslíte, že hrát počítačové hry se dá s jakoukoli myší. To je pravda jen částečně. Skutečně nadšení hráči potřebují takové myši, které splňují docela zvláštní požadavky. Poradíme jakou pro opravdového hráče vybrat.

Rychlost především

Počítačový hráč potřebuje, aby odezvy myši byly co nejmenší. Aby jím stisknuté tlačítko bylo okamžitě vyhodnocené. Aby myš po podložce snadno klouzala. Splnit tyto požadavky umí jen některé myši. Důležitým parametrem tak může být odezva na stisk, která je u kvalitních myší 0,2 ms. Dotykové plochy u herních myší bývají kovové nebo jsou vyrobeny z teflonu či jiného kluzkého materiálu.

Rozlišení

Udává se v dpi a čím vyšší je, tím lépe. Obzvlášť přesné myši se tak chlubí rozlišením 3200 dpi nebo dokonce 4000 dpi. Pro zjednodušenou představu jde o jakousi přesnost, s jakou můžete nalézt potřebné místo na obrazovce.

Počet tlačítek a makra

Myši se liší počtem tlačítek, jejich umístěním a možností přiřadit určitému tlačítku tzv. makro, tedy předem definovanou posloupnost akcí, které se velmi rychle vykonají na základě stisku jediného tlačítka. Hráč tak získává ve hře výhodu vůči protihráčům.

Další parametry

Někteří nedají dopustit na myši bezdrátové s akumulátorem uvnitř. Herní myši bývají relativně náročné na kvalitu přenosu, a proto přijímač často nemůže být příliš daleko od myši. Záleží ovšem na modelu a výrobci. Ještě jinou otázkou z zamyšlení je snímací technologie. K myši se určitě hodí velká kvalitní podložka. Hodně záleží i na tvarování myši. Některé jsou výhradně pro praváky. Jiné pro leváky a ještě další univerzální. Bez zajímavosti není ani cena. U základních modelů s drátem může být pár stokorun. Bezdrátové modely se pohybují od 700 Kč výše a opravdu špičková zařízení stojí i několik tisíc.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Dům a zahrada

Strašidelné pokojovky zkrášlí byt nejen během Halloweenu. Ozdobí váš interiér po celý rok

Zavřít reklamu