Máte doma kočku? Tyto potraviny jí rozhodně nedávejte!

Při komplikacích hrozí průjem či zvracení
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
16. srpna 2017 12:18 / Internet
  71   13
Snažíte se kočce dopřát to nejlepší žrádlo, ale ona to odmítá? V tom případě zpozorněte, může to být totiž varovný signál! Ne vždy je to nejlákavější to nejzdravější pro kočku! Místo potěšení jí můžete zadělat na pořádné zažívací problémy!

Následky špatného stravování se nemusí objevit hned, ale až po čase. Mnohdy však s sebou můžou nést fatální obtíže a zvířeti potom pomůže pouze chirurgický zákrok. Proto se zkuste při krmení vyvarovat nejčastějších chyb.

V žádném případě kočkám nedávejte čokoládu. Obsahuje totiž theobromin, který je pro kočky toxický. Vašeho mazlíčka může trápit časté zvracení, průjem a při podávání ve větším množství hrozí i smrt zvířete.

Mezi další rizikové potraviny pro kočky patří cibule a česnek. Sloučeniny v nich obsažené způsobují při požití selhání červených krvinek a následně anémii, tedy chudokrevnost. Překvapivě se do zástupu řadí i hroznové víno a rozinky.

Problematickou se pro kočičí zdraví jeví masitá část hroznu, která obsahuje neznámý toxin poškozující ledviny. Při jejich větší konzumaci může dojít k selhání ledvin, zvracení a průjmu.

Na velké problémy může zadělat i kravské mléko. Většina dospělých koček by kravské mléko pít vůbec neměla. Neumějí totiž trávit laktózu, která je v mléce obsažená. I když jim mléko moc chutná, může způsobit gastrointestinální bolesti a průjem. Jako náhradu je vhodné dávat mléko pro kočky nebo speciálně upravená mléka bez laktózy. Ostatní mléčné výrobky, jako jogurt nebo přírodní sýry, většinou problémy nezpůsobují.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Věda & Vesmír

Skutečný Jurský park existoval. V okolí Brna žili vzdálení příbuzní slavnému druhu Tyrannosaurus rex

Bydlení

Pokud sníte o dokonale čistém prádle, dejte do pračky vlhčený ubrousek či aspirin

Zavřít reklamu