Jak vybrat pomelo, aby bylo sladké a šťavnaté?

 Ostatní 
11. listopadu 2017 10:01 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
3 fotografie v galerii
I venkovní slupka může o pomelu leccos prozradit Shutterstock
Také patříte mezi milovníky tohoto exotického ovoce s obrovskou dávkou vitaminu C? Tak to jistě znáte pocit zklamání, když si ho konečně přinesete po dlouhé době, kdy nebylo k dostání, domů a zjistíte, že je uvnitř suché a tudíž zralé tak akorát do popelnice.

Odkud se k nám dováží

Toto velké kulaté citrusové šťavnaté ovoce s hořkou ale zároveň sladkou chutí se k nám dováží nejčastěji z Číny, kde se ve velkém také pěstuje. V menším množství se pěstuje i v dalších státech jihovýchodní Asie, odkud pochází. Jelikož se ale trhá ještě nezralé, dozrává až cestou na náš stůl. Může se tak často stát, že si ještě nezralé pomelo doneseme s velkým zklamáním domů.

Jak jej správně vybrat

Aby se nám nestalo, že doma zakrojíme absolutně nezralé a suché pomelo, které naše chuťové pohárky neuspokojí, jelikož chuť nemá téměř žádnou, musíme vědět, jak si v regálech umět vybrat. Nikdy nekupujte takové, které má zelený odstín. Koukejte spíš po žlutém až oranžovém, které je na pohmat měkké. I tak se vám ale může stát, že ho doma rozkrojíte a nebude to ono.

Nejlepší je v sezoně

Sezona pomela teprve začíná, a proto teď ještě dobré pomelo spíš nekoupíte, i když už je řada obchodníků má na svých pultech. Konzumní zralost pomela přichází až koncem listopadu, ne-li začátkem prosince.

Jak pomelo správně konzumovat

Hlavně ho nikdy nejezte stejně, jako třeba pomeranč. Pomelo je nutné předem důkladně oloupat, a to nejen od průhledných bočních slupek, ale i od tenké bílé slupky, která se nachází těsně pod kůrou.

Pokud byste konzumovali pomelo i se slupkami, nezvládli byste s chutí sníst víc než jeden měsíček. Dopředu si oloupejte celý plod, naporcujte, vložte do misky a pak už ho snězte klidně všechen. Svou chutí vás ohromí a navíc vám na 100 g dá neuvěřitelných 130 % doporučené denní dávky vitaminu C. Obrovské množství vitaminu C má například i likér z černého bezu, o kterém jsme psali nedávno.

Hlavně si ale pamatujte, že jakmile ho koupíte, měli byste ho sníst do tří dnů. Jakmile ho totiž jednou rozkrojíte, musíte ho urychleně spotřebovat. Má totiž tendenci rychle vysychat.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte