Pořiďte si domů pokojové šplhouny! Co budete kupovat?

 Dům 
07. února 2017 12:25 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Břečťan můžete mít doma v květináči, ale i venku na celém domě! www.zahradaapriroda.cz
Máte rádi přírodu a květiny? Dodává vám zeleň energii a sílu? Potom neváhejte a pořiďte si pokojové šplhouny, kteří se budou rozprostírat po bytě, domě, ale i zahradě! Jaké květiny vybrat? Poradíme vám!

Rostliny s převislými stonky můžete dát do ozdobných košů, nádob, ale i na poličky nebo kamkoliv si vymyslíte! Přímo na stěnu si můžete dát rozchodník převislý, který má až metr dlouhé stonky s šupinkovatým listím. Na jednu stranu má rád slunce a teplo, v zimě ale zase chlad a snížrenou teplotu. Zalévat ho budete minimálně.

Venku i vevnitř

Jemné až metr dlouhé stonky se srdíčkovýjmi listy můžete čekat od svícníku visutého, který nabízí i drobné fialové kvítky. Dobře snáší i období sucha. V polostínu a chladnějších místnostech se bude dařit i břečťanu popínavému, který se v domácnostech pěstuje v několika variantách. Dlouhý může být i více než jeden metr. Často je vidět i na stěnách rodinných domů nebo zdech oddělujících příbytek od okolí.

Modrými nebo bílými květy bude poutat pozornost zvonek stejnolistý. Jemu vyhovuje světlé stanoviště, ale bez slunce. Když budete dobře odstraňovat odkvetlé části, bude to pro květinu lepší v jejím dalším růstu. Listy ve tvaru hrášku má starček převislý, který se zalévá zřídka.

Velmi jedovatá

Do výše dvou metrů může dorůst jasmín růžový, který má i silně vonné květy. Výšky až tří metrů dosahuje žumen routolistý. Zajímavostí je svatební věnec, který se nejlépe pěstuje na obruči v místnosti se stálou teplotou a vyšší vlhkostí.

Pokud máte děti, není dobré pěstovat gloriózu vznešenou. Kytka je to sice krásná, ale velmi jedovatá! A protože děti neví, co by strkaly do pusinky, rozhodně není dobré hazardovat!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít