Štědrovečerní stůl podle Feng-shui má zobrazovat radost a hojnost

 Ostatní 
22. prosince 2014 04:08 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Slavnostní vánoční stůl by měl být vyzdoben pestře a radostně. Vždyť Vánoce jsou svátky zrození a veselí. crystal-life.com
Vánoce jsou za dveřmi a proto byste již neměli déle otálet s jejich přípravami. Užívejte si příprav Vánoc tím, že si na ně dopřejete dostatek času. Přípravy ve shonu a stresu jsou o ničem. Jen vás vyčerpají. Máte-li ale dostatek času, pak si je můžete krásně vychutnat.

Víte, že Vánoce mají dvě základní kvality, kterými vám přispívají do života: radost (veselé Vánoce) a hojnost (bohatý Ježíšek, vánoční hodování). Obě tyto kvality musíte co nejvíce naplnit, protože z nich můžete žít velkou část nového roku.

Jednou z nejdůležitějších věcí Vánoc z hlediska interiéru je vánoční tabule – jídelní stůl. Je to místo, kde se odehrává nejdůležitější chvilka Vánoc. Sejde se kolem něj celá rodina a společně hoduje. Stůj je tak základem rodinné pospolitosti, pohody, radosti a také hojnosti. Vánoční stůl musí odpovídat určité kvalitě, aby toto vše mohl plnit.

Stůl musí být pokud možno z masivu. Musí být bytelný, pevný. Uprostřed stolu musí hořet vánoční svícen či svíce. Všude kolem středu stolu musí být vyskládané jídlo, které je určeno ke slavnostní štědrovečerní večeři. Jde o ŠTĚDROVEČERNÍ večeři, tj. musí být na jídlo opravdu štědrá. Takže jídlo by mělo ze stolu téměř přetékat.

Na stole by měla převládat červená barva. Ideální je červené prostírání nebo alespoň ubrousky. Zdobení stolu by pak mělo pracovat s červenou a zlatou barvou. Opět to jsou symboly hojnosti a toho, že se dobře daří. Talíře musí být kulaté na čtvercovém či obdélníkovém prostírání. Sklenice a servis musí být slavnostní.

Při uspořádání stolu dbejte na určitou formálnost, nic nesmí být jen tak „hala, bala“. Čím více vážnosti a pokory projevíte, o to silnější energii z Vánoc dostanete do vínku na celý příští rok. Jiří Černák, www.akademiestesti.webs.com
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton se oblékla do vojenského a vyzkoušela si válku. V Anglii se slavil Den ozbrojených sil

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu