Aromalampa ozdobí pokoj, správná vůně také zlepší náladu

 Dům 
20. prosince 2014 05:06 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Aromalampy mají často nápadité podoby, tahle pícka určitě rozveselí každý pokoj. Navíc má opravdu dost velkou nádobu na vodu s olejem. Almara-shop
Aromalampy se v našich domácnostech sice zabydlely už před mnoha lety, velmi často ale chybujeme při používání vůní.

Aromalampy se v našich domácnostech sice zabydlely už před mnoha lety, velmi často ale chybujeme při používání vůní. Půvabné aromalampy jsou dekorativní samy o sobě, mohou mít nejrůznější tvary a barvy, takže si vždy vybereme to, co se hodí k vybavení konkrétního pokoje.

Nejobvyklejším materiálem je keramika, existují ale také lampy skleněné nebo kovové. Princip je u všech stejný - v dolní části je "pícka", kam se vkládá zapálená čajová svíčka, nahoře je miska, z níž se odpařují vůně.

Důležité je, aby miska byla dostatečně velká. Čajová svíčka hoří 4 - 5 hodin a voda s olejem nad ní by se nikdy neměla vypařit úplně. Často se pak totiž stane, že na aromlampu zapomeneme a svíčka rozpálí keramiku, která začne páchnout - a je po radosti a po voňavém efektu večera.

Do misky se tedy nalije čistá voda a do ní se kápne aromatický olej. Vždy používáme pouze oleje určené do aromalamp, nejlépe v bio kvalite, tedy takové, v niichž nejsou žádné chemické přísady, ale jedná se o čistě přírodní esence. Oleje stačí kápnout jen malinko, na běžně velký pokoj úplně stačí 4-5 kapek.Nezapomínejte, že člověk po nějakém čase přestává vůni vnímat, i když ona tady pořád je. Je tedy zbytečné aromalampu olejem předávkovat, stačí, když na pár minut vyjdete do jiné místnosti a uvidíte, že si všimnete, jak krásně pokoj po vašem návratu voní.

Existují vůně, které vám pomohou při protivném zimním nachlazení a ucpaném nose - smrková, jedlová, mentolová. Jsou ale také vůně, které probouzejí v člověku euforii a dobrou náladu. Taková je třeba máta a citrusové vůně. Levandule a jasmín vás zase po celodenním shonu příjemně zklidní, vůně borovice pak odstraňuje stres a úzkostné stavy. Svět vůní je široký a zajímavý, až si pořídíte novou pěknou aromalampu, určitě ji hojně používejte a hledejte vůně, které vám provoní nejen pokoj, ale i duši.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu