Kam postavit stromeček, jak ho nazdobit a jak pod něj zabalit dárky - radí odborník na Feng Shui

 Dům 
21. prosince 2014 10:49 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Harmonie, rodinné štěstí, hojnost, energie zrození - to vše je ukryto v symbolu vánočního stromečku. pixabay.com
Vánoce jsou jedním z nejdůležitějších svátků v roce. Je v nich hodně tradic, rituálů a rodinných zvyklostí. Ty sílu tohoto svátku velmi umocňují a dodávají jim právě tu kouzelnou moc. Bez čeho si neumíme ty pravé Vánoce představit je vánoční stromeček.

Tato tradice není rozhodně tak stará, jako Vánoce samy, ale i tak trvá již několik století. Z vánočního stromečku se stal velmi silný symbol. Má v sobě hned několik důležitých funkcí:
Pod stromečkem je místo pro Betlém – tedy místo pro malého Ježíška.
Stromeček svojí bohatou a různorodou výzdobou má za úkol symbolizovat hojnost a bohatost.
Pod stromeček se dávají dárky, které tak symbolizují hojnost do budoucna.

S vánočním stromečkem se váže mnoho zvyklostí a každá rodina má své vlastní. Jako první věc, kterou musí každá rodina řešit je „kam sním“. Rodiny mají většinou pro svůj stromeček dané místo, kam ho každoročně dávají. U menších bytů je to většinou místo, kam se stromeček vůbec vejde a tak není moc na výběr.

Tak jako vše v životě, i vánoční stromeček má mít v každém bytě či domě své dané místo, které mu přísluší. Vzhledem k tomu, že se jedná o symbol hojnosti a bohatosti, měl by být umístěn právě v místě, které je podle Feng Shui energií bohatství. Toto místo se nachází v tzv. Gua 4 daného interiéru. Gua 4 je místo v levém vzdáleném rohu při pohledu od vchodu do bytu či domu.

Ne každý byt či dům má v Gua 4 vhodné místo pro vánoční stromeček. Můžete tam mít např. koupelnu, kuchyňskou linku apod. V takovém případě není možné stromeček v Gua 4 celého bytu či domu umístit. Pak se tedy musíme rozmyslet, v jakém pokoji chceme stromeček mít. V tomto pokoji určíme polohu Gua 4 – opět je to vzdálený levý roh při pohledu od vstupu do pokoje.

Umístíte-li stromeček v Gua 4, musí vypadat opravdu velmi bohatě a hojně. Musí být rozmanitý, ozdoby by měly být z různých materiálů i barev. Je lépe mít více menších ozdobiček, než pár velkých. U stromečku by měl být také dostatečný prostor pro „kupu dárků“. Dárky by měly být zabalené v pestrobarevném obalu.

Pokud Gua 4 nemáte volné ani v daném pokoji, pak je důležité se porozhlédnout po místnosti a zjistit, v jakém Gua místnosti máte pro stromeček místo. Každé Gua má však jinou energii a tak stromeček bude umocňovat energii právě daného Gua.

Dalším vhodným Gua pro vánoční stromeček je Gua 3, které umocňuje energii rodiny a tradic. Toto Gua je umístěné ve středu levé části místnosti. Zde by stromek měl být ozdoben tradičně. Ideálně byste měli použít ozdoby, které vaše rodina používá již delší dobu. Umístěte ke stromečku také některé tradiční rodinné doplňky, fotky celé rodiny, babiček, dědečků. Z tohoto místa musí plynout energie tradičních Vánoc a rodinných tradic. Dárků zde nemusí být tolik, jako v Gua 4. Balení by mělo vypadat tradičně, s motivy Vánoc, které známe z minulosti, nic moderního.

Stromeček může být i v Gua 7, které podporuje energii budoucnosti. Toto Gua je umístěno zrcadlově proti Gua 3, tj. uprostřed pravé části místnosti. Energie tohoto Gua musí být krásná. Stromeček by zde měl vypadat jako krásný, ozdobný šperk. Mělo by zde být hodně lesku a malých světýlek. Zde musíte dávat velký pozor na detail a ujistit se, že vše k sobě ladí. Dárečky zde musíte pěkně poskládat, musí vypadat úhledně. Ideálním obalem je lesklý zlatý papír.

Vánoční stromeček je opravdu velmi silná energie, která má velký vliv na to, jak krásné Vánoce budete mít. Proto místu, přípravě i zdobení věnujte dostatek času i příjemné energie. Snažte se vše dělat v kruhu rodiny. Vánoční rituály mají velkou moc, která dokáže stmelit rodinu dohromady a posílit její energie. Jiří Černák – poradce Feng Shui, Akademie štěstí
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Svatební diadém princezny Diany bude konečně vystaven

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Tech

První cestovní hypersonický letoun od dob Concordu. Žádný velký fofr to ale není

Zavřít reklamu