Relaxujete rádi na balkoně? Super tip, jak si z něj udělat zelenou oázu klidu
Oceníte je především díky odolnosti materiálu. Venkovní koberce jsou UV stabilní, aby na přímém slunci brzy neztratily svou barevnost. Na trhu se setkáte pouze s typy, které jsou vyrobeny z umělých vláken. Většinou jde o polyamid či polypropylen, což jsou voděodolné materiály. Z toho pramení další výhoda, koberce velmi rychle schnou. I chůze po trávníku bude příjemná a přirozenější díky vyššímu vláknu a až o 50 % více stébel trávy na m2.
Položení umělého trávníku nezabere příliš mnoho času. Zvládnete to i sami. Nejprve se ujistěte, že na zemi nejsou kamínky nebo ostré předměty, o které by se mohl trávník poničit. Roli rozbalte přímo na balkoně nebo terase. Jeden konec umělého trávníku dejte co nejvíce ke kraji. Konec se pokuste zatížit, aby se nehýbal.
Zbytek trávníku srovnejte podle tohoto konce. Následně začněte odřezávat odlamovacím nožem trávu, která přesahuje přes plochu, kterou chcete zakrýt. Takto pokračujte do úplného konce. Položený travní koberec můžete přilepit lepidlem nebo lepicí páskou.
Údržba je téměř bezproblémová. Trávník jednoduše umyjete pomocí čisté vody a hadru. Pokud jdou skvrny těžce odstranit, použijte mýdlovou vodu a koště se silnými štětinami. V žádném případě se nedoporučují agresivní a bělicí přípravky, které by z koberce vyžraly zelenou barvu. Výsledkem by mohl být nevzhledný a flekatý trávník, který můžete rovnou vyhodit. Jaro je tady. Jak správně pečovat o trávník, jsme psali zde.
Pokud máte větší balkon a rádi na něm grilujete nebo si tam chodíte zapálit cigaretu, poohlédněte se po nehořlavém umělém koberci. Případné nedopalky cigaret či uhlíky z grilu nepředstavují nebezpečí požáru. Koberec navíc snižuje emise kouře.