Čau-čau je oddaný rodině, pána si ale vybere sám

K cizím lidem se chová odměřeně, bez důvodu však nekouše
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
01. května 2018 12:40 / Shutterstock
  0   1
Své rodině je maximálně oddaný, pána ale uctívá jen jednoho. Sám si ho navíc vybere. Pokud se seznámí s dětmi v mladém věku, je pro ně ideálním společníkem a ochráncem. Pokud hledáte psa, který je osobností, je pro vás čau-čau ideální volbou.

K cizím lidem se čau-čau chová velmi rezervovaně až nepřátelsky, nesnáší jejich doteky. Nekouše ale bez důvodu. Na ostatní zvířata včetně psů si musí zvykat od mládí. Čau-čau nemá rád obvyklé metody výcviku, nesnáší tresty a nikdy vás nebude poslouchat na slovo.

Toto plemeno je vhodné spíše na zahradu. Může být venku celý rok. Není to však v žádném případě pes, kterého by bylo vhodné uvázat u boudy jako hlídače. Čau-čau potřebuje velmi častý kontakt s majitelem i dostatek pohybu. Souvisí to s tím, že toto plemeno má silný lovecký pud.

Čau-čau je každopádně krásný, mohutný pes, který zaujme především svou srstí, jež mu kolem krku vytváří jakousi lví hřívu. Působí důstojně a vznešeně. Jeho váha se pohybuje kolem 20 až 30 kilogramů. Dožívá se v průměru 11 až 12 let.

Čau-čau je poměrně náročný na péči vzhledem ke své srsti, která se musí pravidelně kartáčovat. Kvůli její délce a hustotě nesnáší dobře vyšší teploty. V letních měsících je proto nutné dbát na dostatek vody a nenechávat jej dlouho na slunci. Pokud byste si ale raději pořídili jiného psa, můžete se inspirovat třeba v tomto našem článku.

Nálezy starých hliněných figurek svědčí o tom, že historie čau-čau sahá až do doby před naším letopočtem. Není však zcela jasné, odkud plemeno pochází. Hovoří se o Číně či Mongolsku. Byl chován na dvoře čínského císaře, aby hlídal palác a pomáhal při lovu. Mniši v klášterech ho také využívali na hlídání lam.

Sloužil i jako tažný pes a Číňané čau-čau také bohužel jedli. Jeho maso bylo považováno za lahůdku a kožešina byla používána na oděvy. Do Evropy byl čau-čau přivezen v 18. století. Dnes je hojně rozšířen především na britských ostrovech a také v USA.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete si vyšlápnou 4444 schodů? Vydejte se do norského fjordu Lysefjorden

Věda & Vesmír

Příroda nám zatápí a život ve městech se může dramaticky proměnit

Bydlení

Údržba skla může být hračka. Zkuste pár triků

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu