Zbavte se věcí, které nepotřebujete, ve prospěch druhých

 Dům 
01. května 2018 08:20 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Některé věci mohou ještě posloužit Shutterstock
Den Země už máme sice za sebou, ale i zpětně se jím můžeme inspirovat k tomu, abychom jednou za čas udělali něco ku prospěchu životního prostředí. Po zbavení se věcí, které nepotřebujeme, se můžeme cítit překvapivě dobře. Proto spojme příjemné s užitečným v následujícím projektu.

Zde je seznam věcí, kterých se můžeme zbavit nejen proto, abychom vdechli nový život do našeho domova, ale také proto, abychom nový život věnovali předmětům, které už nepotřebujeme. Tímto způsobem ulehčíme skládkám a pomůžeme lidem a zvířatům, kteří mohou pro nás nepotřebné věci využít.

Nepoužívané nádobí

Všichni většinou mívají sklon k hromadění většího množství, než potřebují. Obzvláště to platí o hrnečcích, miskách, talířcích a lahvích na vodu. Projděte kuchyňské skříňky a poličky a darujte na charitu veškeré nádobí, kterého máte nadbytek, nebo ho pravidelně nepoužíváte.

Ručníky navíc

Když staré ručníky, které už se nehodí k tomu, abyste se do nich utírali, využijete k vytírání podlahy nebo k jinému čištění, je to v pořádku. Zvažte, kolik hadrů na podlahu ale doopravdy potřebujete. Pokud přeci jen přijdete na to, že jich máte moc, můžete ty přebytečné odnést do nejbližšího útulku pro zatoulaná zvířata, kde pro ně určitě najdou užitek.

Příliš mnoho pomůcek ke tvoření

Pokud rádi tvoříte a vyrábíte si věci sami, pravděpodobně se u vás doma válí přebytek fixů, pastelek, odstřižků látky, lepicích pásek, ale také dřevěných odřezků, ruliček od toaletního papíru a podobně. Byla by samozřejmě škoda něco z toho vyhodit jen z toho důvodu, že takových věcí máte moc. Proto můžete s dobrým pocitem na obou stranách věci určené ke tvoření, kterých máte příliš, darovat do místní školky, školy nebo dětského domova. To samé platí i o hračkách, ze kterých vaše děti už vyrostly a nehrají si s nimi.

Výše uvedený seznam je neúplný. Obdobně si můžete poradit i s přebytkem konzerv s jídlem, oblečení nebo knížek. Možná, že když se rozhodnete pustit do většího úklidu, sami najdete způsob, jak se nepotřebných věcí zbavit tak, aby vám po tom zůstal dobrý pocit a zároveň z toho měl někdo další užitek. Pokud jste nestihli jarní úklid, ještě je čas se do něj pustit a zároveň protřídit věci, které nepotřebujete.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se k Soukupovi nestěhuje. Pro své děti naopak předělává pokojíčky ve vlastním domě

Styl

Každé znamení vystihuje jedno slovo: Štíři bývají tajemní, Panny pořádné a Raci intuitivní

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte