Jak osvěžit vzhled kuchyně i v pronajatém bytě

 Dům 
20. května 2018 10:12 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
I bez velkých zásahů můžete dát vaší kuchyni nový vzhled Internet
Co se dá dělat s kuchyní v pronajatém bytě, pokud chceme změnu? Někdy může být proveditelným řešením přemalování kuchyňské linky nebo stěn. Co ale dělat, pokud nový nátěr není možný? Vhodným řešením je v některých případech přijmout to, co máme, a hledat způsoby, jak provést malá vylepšení.

Použijte původní skříňky jako výchozí bod

Myslete na skříňky, které máte, když budete dělat designová rozhodnutí týkající se celé kuchyně. Zvažte jejich barvu a odstín pro navržení zbytku kuchyně. Pokud například máte skříňky z dubového dřeva, můžete je obklopit třeba doplňky z ratanu nebo přidat nějaké světle modré detaily. Tímto způsobem všechno ostatní správně zapadne na své místo.

Nezapomínejte na detaily

Jestli se nechcete pouštět do žádných nákladných změn, které zaberou spoustu času, existují další možnosti. Výměna úchytek na skříňkách patří k těm nejrychlejším, které zároveň dokáží vizuálně vytvořit velkou změnu. Máte rozsáhlou škálu možností, ze kterých lze vybírat. Kdyby se vám obzvláště zalíbily, můžete si je i vzít s sebou do vašeho nového domova v případě, že byste se stěhovali.

Vymalujte stěny barvou, která ladí

Přetřít skříňky možná ve vašem bytě povoleno není, ale malování stěn je něco úplně jiného. Smiřte se s barvou linky a přidejte kontrast vymalováním okolních stěn odstínem, na kterém se budou hezky vyjímat. K dřevěným skříňkám se například skvěle hodí tmavě modrá.

Odveďte pozornost k jiným prvkům

Jestli se vám moc nelíbí vzhled vaší kuchyňské linky odveďte od ní pozornost k jiným dekoracím. Nezabývejte se tím, co nemůžete změnit, a zaměřte se na jiná místa. Vymalováním třeba jen části stěn výraznou kontrastní barvou nebo přidáním koberečku se zajímavými tvary zabráníte tomu, aby se vaše oči soustředily pouze na linku.

Když nic nefunguje, přidejte květiny

Kdybyste měli pocit, že vaše kuchyň působí příliš staře a zašle, přidejte květiny. Spousta zeleně na podlaze pokryté linoleem, na starší pracovní desce a mezi skříňkami celý prostor zaručeně oživí. Zelená bude s dřevem dobře vypadat a celá kuchyň bude působit útulněji. Jestli naopak máte v plánu si novou kuchyň pořídit, zde je několik tipů, jak na to.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Dům a zahrada

Provoňte toaletu snadno a rychle pomocí dvou věcí. Nečekaně dobře poslouží aviváž a zubní pasta

Zavřít reklamu