Vybudujte si doma tajnou místnost jako úkryt před světem

 Dům 
31. května 2018 16:38 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Skrytou místnost za knihovnou nikdo neodhalí Shutterstock
V detektivním filmu vás před časem zaujala tajná místnost ukrytá za knihovnou a přemýšlíte nad její realizací? Nezůstávejte jen u snění a pořiďte si ji! Nejprve si však ujasněte, k jakému účelu bude sloužit.

Tajná místnost vám může zajistit nejen ochranu cenností, ale i rodiny a soukromí. Využívat ji tedy můžete jako sejf nebo uzpůsobit k tomu, aby sloužila pro klidný a nerušený odpočinek.

Ideální je myslet na tajnou místnost již při stavbě objektu. Můžete si předem rozmyslet její účel, velikost nebo například rozvrhnout, zda dovnitř povede jeden vchod nebo dva. Pokud však hodláte skrýš vytvořit již v postaveném domě, budete muset obětovat nějakou z místností. Nejčastěji vzniká z komůrek, komor, špajzů nebo i z celých pokojů. Vždy záleží, jaké máte v domě možnosti.

Při výběru vhodné místnosti zvažte, odkud do ní budete chtít vcházet. Myslete na to, proč ji tvoříte, snažte se vyhnout místnosti u oken, sousedé a procházející lidé by se o vaší skrýši mohli lehce dozvědět. Pro zamaskování tajných dveří lze použít nějaký kus stávajícího nábytku, ale je možné vytvořit celé dveře nové, včetně kamufláže. Ta může mít podobu skříně s falešnou zadní částí nebo knihovny.

Rychlé zavírání

Ve většině případů se tajné dveře neotevírají manuálně, ale pomocí elektrického mechanismu. Je tedy potřeba, aby k místu vchodu do budoucího tajného prostoru vedla elektřina. Doba otevření a zavření dveří je přitom otázkou vteřin, což v případě napadení domu hraje zvláště důležitou roli. Dovnitř si můžete nechat nainstalovat tlačítko, které bude sloužit k okamžitému uzavření dveří zevnitř místnosti. Jak ošálit mysl pomocí zrcadel, jsme psali zde.

Důležité je myslet i na výpadek elektřiny. Dveře se mohou v takovou chvíli buď otevřít, anebo naopak zůstat dále zavřené. Místnost fungující jako sejf by asi měla při výpadku zůstat zavřená. Naopak, tajná místnost bez jiného východu, určená k občasnému pobytu osob, bude bezpečnější, když se dveře při výpadku otevřou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu