Vyrobte si modurit pro kreativní tvorbu

Samotvrdnoucí hmota, která vaše děti zabaví a bude se podílet na rozvoji jejich kreativity.
 Ostatní 
30. ledna 2015 03:58 / Wikimedia Commons/Mrs Scarborough
  0   0
Určitě všichni znáte modurit a jiné hmoty, ze kterých děti a nejen děti tak rády modelují. Modurit je možné zakoupit v obchodech anebo si ho velmi jednodušše a za pár korun vyrobit. A navíc tato hmota ztvrdne sama.

Co potřebujete:

1/4 šálku jedlé sody

1/4 šálku kukuřičného škrobu (např. Solamyl)

1/4 šálku studené vody

Postup:

Všechny ingredience za studena smícháte na pánvi s teflonovou vrstvou. Za stálého míchání zahříváte na mírném plameni. Po dosáhnutí určité teploty soda začne reagovat syčením a budou se tvořit hrudky. v míchání však stále pokračujte ještě pár minut, přičemž ještě snižte plamen. Míchejte tak dlouho dokud se směs neodděluje od stěn tak, že pánev je téměř úplně čistá. Hmota je horká a tak se jí nedotýkejte rukama, ale pomocí kuchyňského nářadí ji předejte na kuchyňskou utěrku. Necháte vychladnout dokud ji nebudete schopni rukama vyhnětat stejně jako obyčejné těsto. Tento "recept" je výhodný oproti jiným v tom, že nepoužívá lepidlo a hmota se tím nelepí na ruce. Nyní hmotu přemístíme do nějaké uzaviratelné nádoby, aby nám nezačala samovolně tvrdnout. Poté můžeme začít modelovat. Můžeme vykrajovat, modelovat, je to čistě na vás a vašich dětech, co z modelíny vyrobíte. Poté co máte vymodelováno, necháte na vzduchu zaschnout (po dobu několika hodin). Po zaschnutí můžete různě namalovat, nazdobit.

Náš tip: Pokud si chcete vyrobit již barevnou hmotu, rozdělte si jí do několika částí a rovnou při hnětení do ní zapracujte nějaké z potravinářských barviv.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté mezi útesy

Věda & Vesmír

V Německu kdysi žila zvířata jako v Africe. Archeologové zde našli ostatky tři sta tisíc let starého slona

Bydlení

Vypěstujte si doma vlastní citrusy. Zvládne to každý

Zavřít reklamu