Všechno, co nepatří do blízkosti vaší postele

Pokud máte problémy se spánkem, možná za to může zařízení vaší ložnice
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
27. července 2018 17:04 / Shutterstock
  0   0
Vybavujete si pocit, který jste měli, když jste vstupovali do lázní? Uklidňující hudba, nerušivé dekorace, příjemná vůně – jednoduše prostředí, které bylo pečlivě uzpůsobené k tomu, aby se vám v něm dobře relaxovalo. Obdobně by na vás měla působit i vlastní ložnice. Zde je pár tipů, co dělat pro zvýšení kvality vašeho spánku.

Mobilní telefony

Pravděpodobně už jste slyšeli, že není zdravé mít vedle postele mobil, ale stojí za to z několika důvodů tuto informaci zopakovat. Modré světlo může negativně ovlivňovat váš biologický rytmus a upozornění udržují váš mozek ve střehu. Navíc když budete mít telefon po ruce, bude vás to víc lákat sáhnout po něm a bezcílně brouzdat po sociálních sítích nebo kontrolovat pracovní emaily. To samé platí pro tablety, počítače a další elektronické zařízení.

Televize

Televize také patří k předmětům, které rozhodně nepřispívají k optimální kvalitě spánku. Obzvláště, pokud patříte mezi ty, kteří si pouští jeden díl za druhým, když sledují seriály. Pokud se bez televize v ložnici opravdu neobejdete, nastavte si alespoň spánkový režim, tedy za jak dlouho se má vypnout v případě, že byste začali u filmu dřímat.

Některé esenciální oleje

Možná doma používáte esenciální oleje nejen k provonění domácnosti, ale také například při uklízení. Některé z nich ale zvyšují soustředění a podněcují aktivitu. Je dobré tyto vůně na večer nerozptylovat. Patří mezi ně například jasmín, citron, rozmarýn a máta.

Hodiny

Hodiny s digitálním ciferníkem ani žádné jiné, které svítí, nepatří na váš noční stolek. Světlo, které hodiny vyzařují, může narušovat spánek. Ručičkové hodiny jsou v pořádku, když netrpíte insomnií nebo jinými spánkovými poruchami. V opačném případě může přítomnost hodin vyvolat úzkost. Jestli se bez hodin neobejdete, odstraňte je alespoň z nočního stolku, aby vás nerušilo světlo a zvuky.

Důležité také je, abyste se v ložnici cítili příjemně, domácky a útulně. Zde je několik tipů, které můžete vyzkoušet i u vás doma.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Věda & Vesmír

Proč je sluneční koróna teplejší než povrch samotné planety? Mohou za to magnetické vlny

Bydlení

Prorůstající plevel mezi dlažbou nikdo nechce. Odstraňte jej rychle a účinně i s kořeny

Zavřít reklamu