Všechno, co nepatří do blízkosti vaší postele

 Dům 
27. července 2018 17:04 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Pokud máte problémy se spánkem, možná za to může zařízení vaší ložnice Shutterstock
Vybavujete si pocit, který jste měli, když jste vstupovali do lázní? Uklidňující hudba, nerušivé dekorace, příjemná vůně – jednoduše prostředí, které bylo pečlivě uzpůsobené k tomu, aby se vám v něm dobře relaxovalo. Obdobně by na vás měla působit i vlastní ložnice. Zde je pár tipů, co dělat pro zvýšení kvality vašeho spánku.

Mobilní telefony

Pravděpodobně už jste slyšeli, že není zdravé mít vedle postele mobil, ale stojí za to z několika důvodů tuto informaci zopakovat. Modré světlo může negativně ovlivňovat váš biologický rytmus a upozornění udržují váš mozek ve střehu. Navíc když budete mít telefon po ruce, bude vás to víc lákat sáhnout po něm a bezcílně brouzdat po sociálních sítích nebo kontrolovat pracovní emaily. To samé platí pro tablety, počítače a další elektronické zařízení.

Televize

Televize také patří k předmětům, které rozhodně nepřispívají k optimální kvalitě spánku. Obzvláště, pokud patříte mezi ty, kteří si pouští jeden díl za druhým, když sledují seriály. Pokud se bez televize v ložnici opravdu neobejdete, nastavte si alespoň spánkový režim, tedy za jak dlouho se má vypnout v případě, že byste začali u filmu dřímat.

Některé esenciální oleje

Možná doma používáte esenciální oleje nejen k provonění domácnosti, ale také například při uklízení. Některé z nich ale zvyšují soustředění a podněcují aktivitu. Je dobré tyto vůně na večer nerozptylovat. Patří mezi ně například jasmín, citron, rozmarýn a máta.

Hodiny

Hodiny s digitálním ciferníkem ani žádné jiné, které svítí, nepatří na váš noční stolek. Světlo, které hodiny vyzařují, může narušovat spánek. Ručičkové hodiny jsou v pořádku, když netrpíte insomnií nebo jinými spánkovými poruchami. V opačném případě může přítomnost hodin vyvolat úzkost. Jestli se bez hodin neobejdete, odstraňte je alespoň z nočního stolku, aby vás nerušilo světlo a zvuky.

Důležité také je, abyste se v ložnici cítili příjemně, domácky a útulně. Zde je několik tipů, které můžete vyzkoušet i u vás doma.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Památka zesnulých nebo Halloween? Jak se slaví svátek mrtvých napříč světem

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu