Máte přebytek broskví na zahradě? Připravte přesnídávky

Z broskví připravíte chutné přesnídávky za slabou hodinu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
24. července 2018 12:14 / Shutterstock
  0   0
Stromy jsou celé obsypané a úroda broskví tak bohatá, že je ani nestíháte sníst? Potěšte svoje ratolesti a připravte jim ovocnou zásobu přesnídávek.

Pokud vám na zahradě zůstalo větší množství broskví, můžete připravit přesnídávku z nich. Potřeba bude zhruba kilo ovoce. Při výběru se zaměřte spíše na měkčí kusy. Čisté a omyté broskve rozdělte nožem na poloviny. Část kolem stopky raději vyřízněte a následně vyjměte pecku. Půlky broskve jednoduše protlačte přes nerezové sítko, díky takovému postupu uvnitř sítka zůstane celá slupka. Pokud se vám nechce ztrácet čas s odstraňováním slupky, broskve jednoduše nakrájejte na kousky.

Pořádně rozvařte

Ať už jste zvolili postup se sítkem nebo bez, je nyní na řadě rozvaření kousků ovoce. Vložte je do hrnce, zalijte zhruba litrem vody a vařte do změknutí přibližně půl hodiny. Hotové broskve rozmixujte mixérem na jemné pyré a podle vlastní chuti můžete přidat cukr nebo med. Směs je ideální zakápnout troškou citronové šťávy. Přidejte vanilkový puding rozmíchaný v nepatrném množství vody a směs za občasného míchání povařte ještě pět až deset minut. Jak připravit koláč z broskví, jsme psali zde.

Aby vám přesnídávka dlouho vydržela, je nutné věnovat několik minut i přípravě sklenic. Čisté sklenice a víčka dejte do hrnce s vodou tak, aby byly celé ponořené a vařte je zhruba šest minut. Po vyjmutí z vody je plňte ještě horkou směsí přesnídávky. Zavíčkujte, dejte opět do hrnce s vodou a vařte dvacet minut. V tomto případě už sklenice nemusí být ponořené ve vodě.

Zvolte troubu

Druhá možnost je sterilovat v troubě: skleničky dejte na hluboký pekáč, zalijte asi do poloviny vroucí vodou a nechte dvacet minut v troubě vyhřáté na 180 °C. Po naplnění skleničky obraťte dnem vzhůru a nechte do druhého dne vychladnout.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Věda & Vesmír

V hlubinách měsíce Europa to žije. Vědci přichází s dechberoucími poznatky

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu