Co všechno můžeme zbavit špíny pomocí zahradní hadice

 Zahrada 
22. července 2018 10:00 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Byla by škoda myslet si, že zahradní hadici využijeme pouze při zalévání Pixabay
Zde je několik tipů, co všechno můžete donést na zahradu nebo na terasu a opláchnout dočista zahradní hadicí, zatímco budete zalévat květiny. Pokud máte dostatek místa, můžete všechny věci umýt najednou a veškerou práci sfouknout za jedno odpoledne.

V závislosti na tom, jak moc jsou vaše věci zašpiněné, můžete zvážit přidat nějaký víceúčelový čistící prostředek. Nezapomínejte ale použít pouze to, co se nebojíte vypustit na dvorek, na trávník nebo na ulici. Můžete si připravit i vlastní prostředky z přírodních materiálů nebo koupit takové, které jsou přívětivé k životnímu prostředí.

Rošty z trouby

Umazané rošty z trouby nebo také kovové mřížky z plynového sporáku se čistí velice nešikovně. Jedním ze způsobů, jak je pořádně vyčistit a příliš se u toho nenadřít je nechat je přes noc odmočit ve vaně nebo velkém lavoru s přidaným čistícím prostředkem. Na druhý den už je jenom spláchněte hadicí.

Koše na smíšený a tříděný odpad

Vyšplíchejte je vevnitř vodou, spláchněte zvnějšku hadicí a otočte je vzhůru nohama, aby důkladně oschly. Pokud najdete nějakou špínu, která nepustila, popadněte kartáč, všechno vydrhněte a opláchněte ještě jednou.

Okenní sítě proti hmyzu

Sundejte sítě proti hmyzu z okenních rámů, vystříkejte je hadicí z obou stran a budou vypadat jako nové. Potom je jen opřete o zeď a nechejte uschnout.

Jakékoliv koberečky

Pokud máte možnost vynést koberečky ven na příjezdovou cestu nebo je přehodit přes plot tak, aby se jim nic nestalo, je dobré je čas od času pomocí hadice očistit. Nejprve koberečky pečlivě vysajte, aby v nich nezůstaly žádné drobečky, potom je vystříkejte hadicí za použití silnějšího tlaku vody. Jestli bude tlak dostatečný a dáte si záležet, abyste postupovali kousek po kousku, zbavíte se veškeré špíny. Když něco nepůjde dolů, můžete použít šampón nebo domácí čistič na koberce. Po práci nechte vše uschnout. 

Pokud máte odolný zahradní nábytek, můžete na něj rovněž použít hadici. Jestli jste zrovna v procesu vybírání, zvolte ten správný.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu