Fén na vlasy má všestranné využití. Ulehčí vám úklid domu i další činnosti

 Dům 
01. září 2018 15:36 / Marie Popelková
  1
📷
5 fotografií v galerii
Fén se může stát vaší silnou zbraní třeba i při úklidu Shutterstock
Fén používá většina lidí k tomu, aby urychlila proces sušení mokrých vlasů. Tato pomůcka ale může člověku usnadnit život i ve zcela jiných případech, a to při úklidu domu, pečení či dalších činnostech. Budete možná překvapeni, k čemu všemu se vám může takový fén hodit.

O fénu se dá s trochou nadsázky říct, že jde o multifunkční přístroj. V domácnosti dokáže zastat opravdu hodně práce. O tom, jak uklidit byt rychlostí blesku, jsme psali zde.

Fén místo prachovky

Potřebujete rychle utřít prach v bytě? Zapomeňte na klasickou prachovku a vemte si do ruky fén. Stačí ho nastavit na studený vzduch a prach z polic odfouknete raz dva, aniž byste museli pracně oddělávat všechny předměty, které na polici jsou. Nedocílíte tak sice perfektní čistoty, ale pořádný úklid můžete na nutnou dobu alespoň odložit.

Nafukování matrace

Potřebujete nafouknout matraci pro přespání návštěvy? Opět vám může pomoci fén. Uřežte si vrchní část PET láhve, lepicí páskou ji přidělejte na fén a ústím láhve matraci nafoukněte. Rozhodně to bude rychlejší a hlavně méně namáhavé než nafukování ústy.

Náplasti bez bolesti

Obzvláště muži, kteří se pyšní hustým porostem, vědí, jak bolí strhávání náplasti z ochlupených částí těla. S fénem to bude naprostá hračka. Stačí náplast pomocí fénu trochu nahřát a náplast odlepíte velmi snadno a bez toho, aby na lepící části zůstaly chomáče chlupů i s kořínky.

Oprava sprchového závěsu

V některých domácnostech mají lidé sprchový kout oddělený od zbytku místnosti plastovým závěsem. Na něm se mohou po čase vytvořit nevzhledné záhyby. Pokud ho budete chtít znovu narovnat, chvíli každý nežádoucí ohyb nahřívejte pomocí fénu. Závěs bude opět rovný. Jen mějte na paměti, že závěs je možné nahřívat jen z dostatečné vzdálenosti, abyste PVC nepropálili.

Čistič voskových skvrn

Pokud máte doma svíčky, může se stát, že je omylem převrhnete a horký vosk vyteče na koberec nebo ubrus. Nezoufejte, díky fénu bude vše zase brzy v pořádku. Vosk pomocí fénu nahřejte, pak na skvrnu přiložte savý ubrousek a vosk do něj jednoduše vsajte.

Podobně to funguje i na nechtěné čmáranice voskovými pastelkami, které vytvořily vaše děti třeba na dveřích.

Náhrada žehličky

Možná se vám stane, že jste někde na cestách a potřebujete vyžehlit pomačkané oblečení. Pokud s sebou nemáte žehličku, opět vám může trn z paty vytrhnout fén. Postříkejte oblečení vodou a pak nechte pracovat teplý vzduch fénu - oblečení se po chvilce pěkně vyrovná.

Pomocník při pečení

Milujete dorty a moučníky s polevou a nechce se vám čekat, až na dezertu pořádně ztuhne? Není nic jednoduššího, než vzít fén a studeným vzduchem tuhnutí polevy urychlit.

Opravář brýlí

Pomocí fénu můžete jednoduše a rychle opravit i plastové brýle. Pokud jsou vám poněkud větší a špatně vám drží, nahřejte fénem nožičky brýlí a když je plast poddajný, ohněte je podle potřeby.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Chrissy Teigen, nejdrzejší modelka a manželka amerického zpěváka, je znovu těhotná

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Švédsko staví supertiché ponorky s Tomahawky. Nebudou vynikat velikostí, ale inovativními schopnostmi

Zavřít reklamu