Ruličku z toaletního papíru lze snadno proměnit v luxusní věc

 Dílna 
05. září 2018 15:27 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Rulička z toaleťáku skýtá nečekané možnosti Shutterstock
Rulička z toaletního papíru obvykle v každé domácnosti končí v odpadkovém koši. Zkuste se ale na tento produkt podívat jednou trochu jinak. Stačí totiž trocha šikovnosti a proměníte ruličku v praktickou a krásnou věc.

Podle statistiky spotřeba toaletního papíru neustále roste, každý Čech podle nejnovějších propočtů spotřebuje ročně více než 37 rolí toaleťáku. Do této statistiky jsou ale započítáni všichni obyvatelé země, tedy i kojenci, takže skutečná spotřeba toaletního papíru je ještě o něco vyšší. A vzhledem k tomu, že každý toaletní papír je namotaný na papírové ruličce, neměl by mít nikdo problém sehnat si dostatek materiálu na výrobu parádních stojanů na mobil. Právě z ruliček od toaletního papíru je totiž lze vyrobit.

Mobil má dnes už snad úplně každý. Když si vyrobíte stojan na telefon, už se vám nikdy nestane, že zapomenete, kam jste si mobil odložili. Není třeba utrácet peníze za stojánky v obchodě, vyrobte si doma vlastní. Nezabere vám to moc času, vytvoříte si ho přesně k obrazu svému a ještě za naprosté minimum peněz. Máme pro vás dva návody, u obou tvoří základ stojanu rulička od toaleťáku. O tom, že i toaletní papír se dá doma ukládat originálním způsobem, jsme psali zde.

Černobílá elegance

Tento stojánek zvládne vytvořit i nešika. Ani dekorace není nijak složitá a rozhodně nevyžaduje žádné extra velké výtvarné nadání.

Co budete potřebovat

  • jednu ruličku od toaletního papíru
  • tlustou černou fixu
  • nůžky

Jak na to

Ruličku upravte podle návodu ve fotogalerii pod článkem tak, aby vám vznikl stojánek. Než začnete stříhat, naznačte si "řez" nejprve tužkou nebo fixem. Když máte základní tvar stojánku, stačí ho pomocí tlusté černé fixy dozdobit. Nejlépe budou vypadat jednoduché vzory, například křížky, proužky, kolečka a podobně. Záleží jen na vás. A když už budete tvořit stojánek pro sebe, udělejte podobné i zbytku rodiny, určitě to ocení.

Nádech luxusu

Druhý návod je už o něco složitější, ale ani tak nejde o nic extra náročného. Tento stojan zvládnou v pohodě vyrobit i děti.

Co budete potřebovat

  • dvě ruličky od toaletního papíru
  • pěnovou gumu (lze nahradit tapetou či silnější látkou)
  • tavnou pistoli
  • nůžky

Jak na to

Jednu ruličku prostřihněte po celé její délce, u druhé ruličky vystřihněte přibližně jednu třetinu. Odstřihnutou třetinu už můžete vyhodit, tu totiž potřebovat nebudete. Zbylou část zasuňte do první prostřižené ruličky, přesně jak je znázorněno ve fotogalerii pod článkem. Aby v sobě ruličky dobře držely, přilepte je pomocí tavné pistole. Přilepte ruličky k sobě i ze zadní strany.

Základ stojanu je hotový. Aby byl i pěkný, potáhněte ho pěnovou gumou. Nejprve si vystřihněte dva čtverečky, které musejí být o něco větší, než je průměr jedné ruličky. Ty poslouží k zaslepení boků. Z boku ruliček naneste lepidlo a pak přilepte na pěnový čtvereček. Po zaschnutí lepidla přebytečnou gumu odstřihněte.

Pak si změřte šířku stojánku, je to obvykle 10 cm. Takto široký si pak vystřihněte pás z gumy. Gumou potom potáhněte celý stojánek. Lepidlo nanášejte postupně a začněte v místě spoje. Když dojedete až na konec, gumu odměřte, ustřihněte a nakonec dolepte i poslední část. A stojánek je kompletní.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon