Vyrobte si vlastní lapač snů

Stará indiánská pověst říká, že lapač snů dokáže třídit sny. Prý ty špatné uvíznou v síti a jsou zničeny denním světlem.
 Ostatní 
19. února 2015 20:15 / Anonymouspoem.com
  0   0
Lapač snů je indiánský amulet. Je to kruh vypletený nití do tvaru sítě, na kterém visí peříčka a korálky. Slouží k tomu, aby odehnal zlé sny. Podle indiánské legendy se špatné sny zachytí do jeho sítě a denní světlo je spálí. Dobré sny sklouznou po peří zpět do duše spícího člověka. Lapač snů by měl viset v pokoji, kde člověk spí, nejlépe blízko okna nebo dveří.

Na výrobu lapače budete potřebovat:

kruh o libovolném průměru (lze použít i pružné větvičky, které se po ohnutí nezlomí, např. z vrby), stužky, provázky, pírka, nůžky, tavnou pistoli (lepidlo), korálky/kamínky s dírkou.

Postup:

Vrbovou větvičku ohnete tak, aby vzniknul kruh. Oba její konce naříznete, zaháknete do sebe a převážete spoj provázkem. Vezmete si stužku nebo silnější provázek a po celém kruhu jej omotáváte dokola. Snažíte se jej omotávat nahusto, aby nebyl vidět kroužek. Můžete ho obtočit jen jednou dokola a to hodně nahusto, nebo vícekrát omotat, dokud nebude kroužek celý pokrytý. Poté začnete vyplétat síť. Kruh rozdělíte na několik stejných částí a v každém bodě uděláte očko. Poté proplétáte středy až se dostanete doprostřed kruhu. Do středu vzniklé sítě zapletete korálek. Ke kruhu přivážete na provázcích pírka po čtyřech nebo třech párech. Vždy vážete dvě k sobě a na provázek navléknete i korálky. Tento návod je spíše ilustrativní. Každý si může lapač snů vyrobit po svém. Podstatné je, aby byl kruhový, měl vypletenou síť, uprostřed korálek a směrem dolů zavěšená pírka.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Borneo, to je okouzlující příroda a poslední rezervace volně žijících orangutanů na světě

Věda & Vesmír

Saturnův podivný měsíc podobný Zemi selhal v klíčové zkoušce mimozemského života

Bydlení

Tablety do myčky jsou ideální k úklidu celé domácnosti

Zavřít reklamu