Vyrobte si vlastní lapač snů

 Ostatní 
19. února 2015 20:15 / redakce
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Stará indiánská pověst říká, že lapač snů dokáže třídit sny. Prý ty špatné uvíznou v síti a jsou zničeny denním světlem. Anonymouspoem.com
Lapač snů je indiánský amulet. Je to kruh vypletený nití do tvaru sítě, na kterém visí peříčka a korálky. Slouží k tomu, aby odehnal zlé sny. Podle indiánské legendy se špatné sny zachytí do jeho sítě a denní světlo je spálí. Dobré sny sklouznou po peří zpět do duše spícího člověka. Lapač snů by měl viset v pokoji, kde člověk spí, nejlépe blízko okna nebo dveří.

Na výrobu lapače budete potřebovat:

kruh o libovolném průměru (lze použít i pružné větvičky, které se po ohnutí nezlomí, např. z vrby), stužky, provázky, pírka, nůžky, tavnou pistoli (lepidlo), korálky/kamínky s dírkou.

Postup:

Vrbovou větvičku ohnete tak, aby vzniknul kruh. Oba její konce naříznete, zaháknete do sebe a převážete spoj provázkem. Vezmete si stužku nebo silnější provázek a po celém kruhu jej omotáváte dokola. Snažíte se jej omotávat nahusto, aby nebyl vidět kroužek. Můžete ho obtočit jen jednou dokola a to hodně nahusto, nebo vícekrát omotat, dokud nebude kroužek celý pokrytý. Poté začnete vyplétat síť. Kruh rozdělíte na několik stejných částí a v každém bodě uděláte očko. Poté proplétáte středy až se dostanete doprostřed kruhu. Do středu vzniklé sítě zapletete korálek. Ke kruhu přivážete na provázcích pírka po čtyřech nebo třech párech. Vždy vážete dvě k sobě a na provázek navléknete i korálky. Tento návod je spíše ilustrativní. Každý si může lapač snů vyrobit po svém. Podstatné je, aby byl kruhový, měl vypletenou síť, uprostřed korálek a směrem dolů zavěšená pírka.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu