Změňte svůj domov během chvilky. Za pár kaček vykouzlíte doslova zázraky

 Dům 
01. října 2018 13:35 / Veronika Prášilová
  0   0
📷
9 fotografií v galerii
Zapojte do dekorování celou rodinu, bude vás to bavit Internet
Stojí pár korun a dokážou vám doslova proměnit byt či dům. O čem je řeč? O samolepicích dekoracích na zeď, které umí v interiéru vykouzlit doslova zázraky. A navíc mají svou praktickou stránku: pokud si je nalepíte například kolem vypínačů, nebudete mít okolo nich špinavou či odřenou zeď.

A to samé platí i u dveřních klik. Ruku na srdce, komu z nás občas při otevírání nevyběhnou dveře z ruky a nenarazí klikou do zdi? Takový šrám či dokonce důlek dokáže pořádně naštvat. A přitom řešení je celkem jednoduché.

Krásné i praktické

Dnešní samolepicí dekorace na zeď se totiž nevyrábí jen v rozmanitých motivech, ale i z různorodých materiálů, mezi nimiž nechybí ani pěna. A pokud si zeď za dveřmi vyzdobíme pěnovými motýlky či kytičkami, a jednu z nálepek chytře umístíme do úrovně dveřní kliky, velmi elegantně zabijeme dvě mouchy jednou ranou.

A nebojte se experimentovat ani jinde v domácnosti. Pokud se vám dekorace nepovede, nebo se vám časem okouká, velmi snadno ji ze zdi odlepíte a dokonce po sobě nezanechá ani stopy. Takže vzhůru do toho, fantazii se meze nekladou. A slibujeme, že se u toho bavit.

Račte si vybrat materiál i styl

Velkou výhodou je, že dnešní výrobci samolepicích dekorací nabízí v podstatě cokoli a velmi často dokážou zákazníkovi vyjít vstříc tím, že mu vyrobí motiv na míru. Dnešní nálepky jsou navíc natolik povedené, že nepůsobí kýčovitě a stávají se tak součástí domácího designu. Navíc jsou vyráběny v barvených i černobílých provedeních, takže tento doplněk nemusí nijak výrazně vystupovat do popředí. A ani materiál nepůsobí lacině – vybírat můžete z lesklých či matných papírových, pěnových či semišových nálepek. Výjimkou dnes nejsou ani 3D nebo fosforeskující dekorace. A manipulaci s nimi zvládne každý malý šikula.

Vylepte si třeba noty

V ložnici se tak klidně můžete kochat líbivým citátem o nekonečné lásce, nebo třeba nálepkami se jmény vašich dětí, které doplníte o datum, čas a míry při narození. Po kuchyni vám pak klidně mohou poletovat motýlci a sem tam nějakého můžete usadit na květinu či strom. A vašemu puberťákovi můžete ozdobit zeď hudebním motivem se stylovým mikrofonem, sluchátky a velmi zdatně vyvedenou notovou osnovou, nebo ho překvapte dinosaurem vyskakujícím ze zdi.

Útulnost především

Jako podklad můžete využít prakticky kteroukoliv zeď, avšak v případě, kdy se vám odlupuje malba, musíte počítat s tím, že i nálepka půjde spolu s ní dolů. Žádná další výrazná omezení pro tento styl dekorování nejsou. Nejdůležitější podmínkou tak zůstává skutečnost, že se vám musí samolepky především líbit a povedou k větší útulnosti vašeho rodinného hnízda. Inspirovat se můžete třeba v naší fotogalerii. A pokud hledáte tipy, jak svůj byt nejen zútulnit, ale třeba i opticky zvětšit, určitě si přečtěte naše rady.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu