Nevyhazujte starý svetr. Proměňte ho na luxusní polštář

S hřejivými polštáři bude váš domov působit ještě o něco vřeleji
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
27. října 2018 10:08 / Depositphotos
  2   0
Polštáře představují skvělý způsob, jak zútulnit domov obzvláště během chladných měsíců, které nás už brzy čekají. Čtěte o levné a snadné metodě, jak proměnit starší svetry, které už nechcete nosit, v polštáře, které rázem zútulní váš domov.

Staré svetry se před vyhozením dají využít mnoha různými způsoby. Když se naučíte, jak se svetrovinou pracovat a tvoření vás baví, můžete se už brzy těšit ze spousty hezkých recyklovaných věcí. Podzim je vhodná doba na to, udělat si pořádek ve skříni, vytřídit svetry, které už nenosíte a věnovat jim nový život.

Příprava materiálu

Co se týče materiálu, budeme potřebovat starší svetr, polštář, nebo náplň do polštáře a šitíčko nebo šicí stroj. Při vybírání vhodného svetru nezapomeňte na to, že musí být dostatečně veliký, aby se do něj i po rozstříhání polštář vešel. Většinou jsou ale svetry pružné, takže by s tím neměl být problém.

Postup

Přiložte polštář na svetr a obkreslete jeho tvar krejčovskou křídou. Stříhejte podle linií, které jste nakreslili. Boční švy pokud možno nechejte neporušené.

Klíčem k tomu, aby polštář držel tvar, který chcete, a méně se hýbal i při šití, je vrstva vnitřní látky na obou stranách. Obraťte svetr na ruby a na každou stranu přiložte vrstvu pevnější látky o stejné velikosti jako jsou díly svetroviny. Pomocí tohoto triku si ušetříte spoustu frustrace a zmařených pokusů. Skončili byste s ne příliš úhlednými zvlněnými švy a polštářem, který se snadno natahuje a kroutí.

Pomocí špendlíků si vyznačte, kde budete šít. Sešijte díly spolu s kusy vnitřní látky dohromady tak, aby vám zůstal prostor, do kterého vložíte polštář. Pokud budete vkládat pouze polštářovou výplň, otvor může být menší.

Potom obraťte na líc, vytvarujte rohy a vložte polštář nebo výplň. Zahněte okraje otvoru dovnitř a zajistěte špendlíky, aby vznikl zbytek švu. Nakonec pečlivě sešijte. Výroba je rychlá a snadná. Tímto způsobem, můžete vytvořit polštáře pro každý roh pohovky. Jestli chcete svetr ještě nějakým způsobem vynosit, nemusíte jej převořit na polštář, ale můžete si zkusit vyrobit teplé papuče.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu