I obyčejný nafukovací balonek může být doma dobrým pomocníkem

Z nafukovacího balonku můžete vyrobit i špunt do vany
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Dům 
04. listopadu 2018 07:02 / Shutterstock
  5   1
Nafukovací balonek lze pořídit za pár drobných, přitom vám v domácnosti může nedocenitelně pomoci. Nemusí totiž zdaleka sloužit jen k zábavě. Prozradíme vám pár fíglů, které možná doma rádi vyzkoušíte.

Nafukovací balonek nabízí nečekané možnosti využití. Máme pro vás tři velmi neobvyklé tipy, jak z balonku vytvořit ryze praktickou věc.

Špunt do umyvadla

Ztratil se vám špunt do umyvadla, dřezu nebo vany? Pokud doma najdete nafukovací balonek, injekční stříkačku a tavnou pistoli, máte vyhráno a nemusíte shánět nový někde v obchodě.

Nejprve si ze stříkačky odřežte nožem část se širším koncem a navlečte na trubičku nafukovací balonek. Zpevněným ústím pak do balonku napěchujte trochu lepidla z tavné pistole. Pak balonek s lepidlem pevně zavažte a natlačte do odtoku. Pečlivě vytvarujte požadovaný tvar a pusťte studenou vodu. Lepidlo uvnitř balonku ztuhne a vy pak můžete balonkový špunt lehce vyndat - bude pěkně držet tvar a nepropustí vám ani kapku vody.

Chladicí vložky

Pokud se chystáte někam na výlet a berete si s sebou nápoje, které chcete uchovat co nejdéle chladné, opět se vám hodí nafukovací balonky. Napustěte do nich trochu vody, pevně zauzlujte a dejte do mrazničky. Za pár hodin voda zmrzne a vy pak můžete balonky naskládat do chladící tašky s nápoji. O tom, jak balonek nafouknout bez zbytečné námahy, jsme psali zde.

Protiskluzový návlek na sklenici

Pokud rádi při práci popíjíte vodu nebo jiný nápoj ve sklenici, možná vás trápí, že při sebemenším neopatrném pohybu se sklenice snadno převrátí. Pokud se obsah sklenice vylije třeba do notebooku, je to pořádný problém. Předejít tomu lze tak, že si z nafukovacího balonku vyrobíte protiskluzový návlek na sklenici. Stačí z balonku odstřihnout širší část a navléknout ji na dno sklenice - ta se pak už nepohne ani na opravdu kluzkém povrchu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Věda & Vesmír

Prastarý led ukrytý pod povrchem Antarktidy ukrývá velmi cenné informace

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu