Pěstujte si rostlinky ze semínek. Jednoduše v ruličce od toaletního papíru

 Zahrada 
10. února 2019 09:44 / Šárka Sokolská
  2
📷
4 fotografie v galerii
Ruličku můžete i se sazenicí dát do zeminy Pinterest
Jaro už pomalu, ale jistě klepe na dveře. A někteří zahrádkáři tak už dost možná přemýšlejí, co si letos na svých záhonech vypěstují. Tím nejlevnějším způsobem je pěstování rostlinek ze semínek. Pokud se chystáte na předpěstování sazeniček na zahradu a nemáte do čeho zasít semínka, použijte ruličky od toaletního papíru.

Jenomže to bývá občas mravenčí práce. Nechat semínko nejprve naklíčit na vatě, pak jej opatrně přesadit do květináče a nakonec na záhon. Tomu všemu se ale můžete vyhnout, pokud sáhnete po ruličkové metodě pěstování.

Ekologické pěstování

Metoda pěstování semínek v ruličkách od toaletního papíru je především velmi ekologická a hlavně vám ušetří práci. Celé ruličky totiž můžete i se sazeničkou dát do země, kde se rozloží.

Potřebujete

  • ruličky od toaletního papíru
  • nůžky
  • substrát
  • semínka

Složte květináč

Po celém obvodu ruličky si z jedné strany nastřihněte v asi centimetrových rozestupech proužky, které budou mít 2 - 3 cm na délku. Ty pak postupně složte dovnitř tak, aby vám vytvořily dno květináčku. Pořádně je zatlačte, aby ruličkový květináč dokázal stát, a vložte jej do mističky.

Zasaďte semínka

Dovnitř kakždého květináčku nasypejte zeminu, udělejte do ní důlek a zasaďte semínka. Nezapomínejte na pravidelnou zálivku. Za 2 - 4 týdny, až rostlinka vyroste, můžete květináč z ruličky zasadit do větší nádoby nebo záhonku a tam nechat rostlinu vzrůst.

Bylinková školka

Z ruliček si také můžete vytvořit bylinkovou školku. Naskládejte si jich více vedle sebe do misky a můžete mít po celý rok k dispozici čerstvé bylinky. O tom, které se dají pěstovat bez problémů za oknem i v zimě, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu