Svíčky a živé květy k sobě patří. Vytvořte si svícen přesně podle svého vkusu

Svícny s živými květy vypadají nádherně
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Dílna 
20. února 2019 09:10 / Pinterest
  4   0
Svíčky evokují romantickou náladu, podobně jako živé květy. I proto se obojí perfektně snoubí. Vytvořit si originální svícen, ve kterém hrají živé květy hlavní roli, přitom zvládne úplně každý. Je to snadné.

Pokud chystáte nějakou slavnostní večeři a rádi byste tabuli doplnili o zajímavý svícen, vytvořte jej za pomoci živých květin. V naší fotogalerii pod článkem se můžete přesvědčit, že spojení rostlin a svíček působí velmi dobře.

Na vytvoření světelné dekorace budete potřebovat jednu až dvě skleněné nádoby, rostliny dle vašeho výběru, kamínky či štěrk a podle typu svícnu pak buď klasickou nebo plovoucí svíčku.

Svícen à la akvárium

Pokud si myslíte, že k vytvoření originálního svícnu lze využít pouze klasické řezané květy, jste na omylu. I s vodními rostlinami, které lze běžně vidět v akváriu, můžete vykouzlit zajímavou dekoraci. Do větší skleněné nádoby vložte menší, ideálně válec. Ten naplňte tak do poloviny kamínky a upevněte do něj svíčku. Velkou nádobu pak vysypejte štěrkem a zasaďte do něj vodní rostlinky. Pak už jen stačí do nádoby nalít vodu a dílo je na světě.

Plovoucí věnec

Do kulaté nádoby vložte menší skleněný válec, do kterého dejte svíčku. Z živých květin vytvořte věnec a ten poté vložte do kulaté nádoby zaplněné vodou. Díky neustálému přísunu vody květy nějakou dobu vydrží ve skvělé kondici.

Snítky levandule

Krásný svícen lze vytvořit i bez vody. Do skleněného válce vložte svíčku a okolo nádobky uvažte provázek nebo stužku. Za tuto ozdobu pak nastrkejte jednotlivé snítky živé levandule. I bez vody vám takovýto svícen vydrží dlouho pěkný. Levanduli můžete nahradit i třeba vřesem.

Plovoucí krása

Do skleněné nádoby napuštěné vodou můžete dát rostliny dle vašeho výběru a na ně pa položte plovoucí svíčku. Tato varianta vypadá velmi étericky a něžně. Svícen bude okrasou každého slavnostně prostřeného stolu, třeba i svatebního. O nejlepších svatebních zvycích a tradicích jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ochranu před nemocemi nepodceňujte na dovolené v exotice ani v Evropě

Věda & Vesmír

Vědci objevili na pobřeží Portugalska zcela novou formu znečištění. Nazvali ji plastová kůra

Bydlení

Sužuje vaši domácnost horko? Protisluneční fólie může být levným pomocníkem

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu