Vyrábíme dekorace z darů přírody

Materiál na netradiční dekorace nabízí příroda, k vytvoření neobvyklých tvarů poslouží tenké drátěné pletivo
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
05. října 2014 21:10 / ceskykutil.cz
  0   0
Příroda venku sice usíná, v interiéru však dál může žít dál a zdobit díky vlastnoručně vyrobené dekoraci. Podzimní odstíny žluté, oranžové a rezavé zahřejí, i když za okny právě zuří metelice. Sehnat materiál je snadné, co nekoupíme v obchodě, dodá vlastní zahrádka nebo třeba ochotný soused na chalupě.

Základ vlastnoručně vyrobené dekorace snadno vybereme v obchodech, v nichž najdeme širokou nabídku krásně vybarveného ovoce a dekorativní tykve rozličných tvarů a velikostí. Větší květinářství nabízejí i různé sušené traviny, slaměnky, větvičky, sušené makovice či dokonce obilí. Určitě stojí za to rovnou koupit i svazek přírodního lýka. Do větších celků jsou efektní i květy slunečnice, před jejich umístěním do vazby je ale ideální lehce je nastříkat bezbarvým matným lakem, protože z větších květů při sesychání vypadávají semínka. Nejenže tak květ ztratí na kráse, ale rovněž nadělá nežádoucí nepořádek.

Během vycházky do přírody nasbíráme šišky či žaludy a nastříháme si zajímavé větvičky. Atraktivně vybarvené či zdobené jehličím různé délky najdeme i na zahrádce, a pokud je budeme ostřihávat citlivě, naše jehličnany se s jejich ztrátou snadno vypořádají. Na překrytí konstrukce, která by neměla být na očích, se báječně hodí seno. Jestliže nemáme v sousedství ochotného hospodáře, který by nám potřebnou hrst daroval, můžeme ho rovněž koupit – běžně k dostání je lisované v prodejnách chovatelských potřeb. Stojí za to dát si stranou i dřevitou vlnu, kterou běžně používají k doplnění poštovních zásilek některé e-shopy, například s rostlinami či se sklem a porcelánem.

Ke zdobení skvěle poslouží i různé druhy ořechů, velmi oblíbené jsou skořápky vlašských ořechů, které mohou v dekoraci vytvořit „mističky“ pro umístění dalších drobnějších druhů, třeba sušených šípků. Skvěle vypadají i sušené plátky citrusů – pokud si na jejich sušení netroufáme, dají se rovněž koupit. Listy, květy a plody sbíráme, hned jak se krásně zbarví, ale mají ještě dostatek šťávy a nejsou zvadlé. Aranžovat můžeme do libovolných nádob, misek, ošatek či košíčků.

Pokud chceme vytvořit dekoraci netradičního tvaru či závěsnou, měli bychom navštívit i železářství. Bez problému tam totiž dostaneme nejen tenký vázací drát, který budeme potřebovat k upevnění například ovoce. Ten co nabízejí květinářství, je totiž pro vyrobení „zápichu“ třeba pro jablíčka příliš slabý. Pokud chceme víc popustit uzdu fantazii, koupíme také husté drátěné pletivo, z nějž můžeme vystřihnout a pomocí vázacího drátu dotvarovat základ rozličných tvarů a velikostí podle vlastní fantazie. Na škodu rozhodně nebude ani nákup tavné pistole, pokud ji už doma nemáme, protože nám umožní snadné upevnění efektních drobností.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Témata: dekorace, podzim
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do Kalábrie

Věda & Vesmír

Učebnice anatomie čekají změny. Vědci našli v lidském těle nový orgán

Bydlení

Chcete mít krásné a přitom ekologické nádobí? Vsaďte na palmové listy!

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn