Změny v bytě či domě, na které je ten pravý čas po rozchodu

Rozchod ovlivní všechny aspekty všeho života, včetně vzhledu vašeho domova
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
12. srpna 2019 08:22 / Depositphotos
  0   0
Po rozchodu zůstáváme obklopeni věcmi, které nám připomínají našeho bývalého partnera. Nezáleží na tom, jestli jste spolu žili nebo jen trávili čas v bytě toho druhého. V každém případě máte doma spoustu vzpomínek, a proto je na čase provést několik změn.

Jestli jste čerstvě svobodní, nastala ta správná doba dopřát svému bytu svěží vzhled, který podpoří váš nový začátek. Přetvořením prostoru, který obýváte, začnete zároveň měnit i svoji budoucnost. Následující tipy můžete využít, pokud si právě procházíte rozchodem, ale i v případě, že byste prostě jen chtěli vyzkoušet něco nového.

Darujte vše, co vám připomíná vašeho bývalého

Předměty, které ve vás vyvolávají vzpomínky na vašeho bývalého partnera, vám doma fyzicky jen zabírají místo a psychologicky vám brání, abyste se posunuli dál. I když vás možná láká takové věci zničit, je lepší je darovat, aby ještě mohly sloužit někomu jinému.

Pořiďte si vše, po čem jste vždy toužili

V ideálním světě byste vy a váš partner měli naprosto totožnou vizi o tom, jak by měl být váš byt zařízený. Ve skutečnosti to tak ale vždy stoprocentně nebývá. Teď si konečně můžete užít svobodu a volnou ruku při volbě dekorací do vašeho bytu. Už vám nic nebrání pořídit si například starožitný konferenční stolek, který vašemu bývalému připadal příliš výstřední. Už se nikoho nemusíte ptát na svolení a můžete si svůj prostor zařídit tak, jak jste si vždy představovali.

Vezměte si zpátky svůj prostor

Týká se to například domácí pracovny, která měla být vaše, ale nakonec byla vašeho bývalého. Teď je čas vzít si ji zpátky. Nejen, že si tam nastěhujete svoje věci, ale také můžete celý prostor kompletně změnit. 

Vyberte si jednu místnost, která potřebuje nový vzhled

Pravděpodobně nebudete mít energii okamžitě změnit doma úplně všechno. Stačí, když si vyberete zatím jen jednu místnost a budete pracovat na ní. Ideální příkladem je ložnice. Nikdo nechce, aby mu místnost určená k odpočinku vyvolávala nepříjemné vzpomínky. Celý projekt navíc odvede vaše myšlenky jinam, což vám pomůže se s rozchodem vyrovnat. Drobné změny lze snadno provést i bez renovace.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte božské místo v Evropě, na které turisté zapomínají

Věda & Vesmír

V Argentině byly objeveny pozůstatky gigantického dinosaura. Jedná se o nějvětšího tvora, který kdy chodil...

Bydlení

Sníh na střeše vypadá pohádkově, ale rozhodně je bezpečnější jej včas odstranit

Zavřít reklamu