Jak zachránit vzhled obývacího pokoje, který k sobě neladí?

Vkusně sladit se dá i místnost s různými kusy nábytku
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
21. října 2019 10:04 / Depositphotos
  0   0
Občas se to stane každému. Koupíte si například online konferenční stolek a když vám přijde, zjistíte, že se nehodí ke zbytku obývacího pokoje tak, jak jste si představovali. Nebo jste si plánovali, že vyměníte pohovku po tetě, až na ni našetříte, ale po pěti letech se pořád nic nezměnilo. I v takových případech lze zařídit, aby váš obývací pokoj vypadal dobře.

Všichni si přejí, aby měli domov zařízený jako na fotkách z časopisů, ale realita je často komplikovanější. Nemusíte si ale zoufat, pokud k sobě váš nábytek nepasuje. Zde je několik věcí, které můžete vyzkoušet, abyste vzhled celé místnosti vylepšili.

Najděte něco společného

I když váš obývací pokoj může vypadat nesourodě, existuje něco, co mají všechny předměty v něm společného. Vybrali jste si nakonec každý z nich z určitého důvodu. Najděte něco takového a rozmístěte tyto objekty po místnosti, abyste vytvořili systém opakujících se prvků. Prostor je mnohem zajímavější, když z něj jde poznat, že jste všechno sladili dohromady, než kdybyste nakoupili nábytek v setech. Nemusí jít o nic složitého, stačí, když třeba vyberete dva kulaté stolečky nebo několik předmětů v různých odstínech šedi.

Vytvořte ucelený design

Pokud máte v obývacím pokoji spoustu různých kousků nábytku, potřebujete něco, co celý vzhled místnosti spojí dohromady. Nejlepší volba je kobereček, ale nepodceňujte ani dekorativní polštáře. Přidejte do místnosti několik polštářů v jedné nebo dvou dominantních barvách nábytku, aby výsledný dojem působil uceleně a příjemně.

Zjemnětě vzhled okolí

Máte doma nábytek, který jste po někom zdědili, koupili ve starožitnictví nebo v bazaru a do toho několik nových kousků? Zakomponujte do místnosti bílou barvu. Přidejte polštáře, deky, koberečky a dekorace v neutrálních tónech, jako je slonovinová, šedá, khaki nebo krémová. Vytvoříte tím bílý nebo negativní prostor, který je nezbytný pro zjemnění pozadí výraznějších kousků nábytku. Zde je několik dalších tipů, pokud obývací pokoj teprve zařizujete.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Věda & Vesmír

Ztracený dopis odhaluje, že Einstein předpověděl objev zvířecích super smyslů

Bydlení

Jak si nezničit varnou desku. Pozor na cukr a studené hrnce

Zavřít reklamu