Super praktické koště z pet lahví vyrobíte raz dva!

PET lahve jsou snadno recyklovatelný materiál, použít je však můžeme třeba i k výrobě praktického koštěte
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
06. listopadu 2016 06:28 / Internet
  1   0
Potřebujete uklidit nepořádek třeba po bujarém večírku a nemáte právě po ruce koště? Takový problém zvládneme velmi snadno, protože nám jistě zbyly prázdné pet lahve od nápojů. A právě z nich si můžeme vyrobit praktické a pevné koště, s nímž zdoláme i ten největší nepořáde

K výrobě netradičního pomocníka, který se ideálně uplatní především při venkovním úklidu, nám budou stačit tři až čtyři prázdné pet lahve, pokud možno stejné velikosti, nůžky a ideálně násada. Jestliže však nemáme žádnou volnou k dispozici, určitě najdeme nějaký vhodný klacek.

Dvě lahve přestřihneme zhruba 10 centimetrů pod hrdlem, čímž vytvoříme zpevňovací základ. U dalších dvou lahví nejprve odstřihneme dno, poté je zhruba až do výšky 10 centimetrů pod hrdlem pečlivě nastříháme na zhruba centimetrové proužky. Všechny čtyři lahve zmáčkneme naplocho, kulaté by totiž po povrchu jen nadarmo tančily. A pak už zbývá jenom je poskládat.

Na násadu nejprve postupně navlékneme „střapaté lahve“, poté dva odstřižené vršky, které mají sloužit jako vnitřní zpevnění. Máme-li k dispozici vázací rychlopásky, pro jistotu jimi lahve k násadě pevně připevníme. Stačí je ale přitlouci hřebíky. A funkční košťátko je na světě! Při jeho výrobě platí pravidlo, že čím více třásní, tím lépe zametá, vyšší počet třásní však nesmíme nastříhat na úkor jejich šířky – příliš úzké by se mohly nenapravitelně ohnout. Koště z lahví můžeme využívat i v zimě, protože se snadno vypořádá i s nízkými teplotami a nelepí se na ně sníh.

◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu