Blíží se Dušičky, vytvořte vlastní věnec, kterým ozdobíte hrob vašim blízkým

 Ostatní 
30. října 2016 06:15 / redakce
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vytvořte věnec na Dušičky a ozdobte hrob vašim blízkým Pinterest
Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.
Blíží se začátek listopadu a také Dušičky. Den, kdy vzpomínáme na své blízké, kteří už s námi nejsou. Na místech jejich posledního odpočinku opět začnou svítit tisíce svíček a chybět určitě nebude ani malá výzdoba – jako poděkování a vzpomínka. Nejrůznější dušičkové věnečky a věnce nemusíte kupovat v zahradnictvích, můžete si je jednoduše vyrobit sami doma.

Nejprve si připravíte korpus, na výběr máte slaměné podložky, polystyrenové nebo jen jednoduché proutěné věnečky, které přizdobíte a věnec je hotový. Typů věnců je nepřeberné množství, stačí si jen vybrat. Výhodou je, že vámi vytvořený věnec na Dušičky si můžete ozdobit zcela dle svých představ a využít nejrůznější materiály.

Pokrytí základu
Vytvořený základ opět omotáme libovolným materiálem. Nejčastěji se používají nastříhané stejně velké větvičky jehličnanů, krásně vypadají i větvičky mahónie či cesmíny. Zvláštní kouzlo má omotaný vřes. Stejně jako slámu a mech i je připevníme provázkem či drátkem (v květinářství lze sehnat speciální zelený vazačský drátek, který není ve vazbách vidět).

Šišky, kaštany, bukvice…
Základ věnce můžeme zakrýt také pomocí kaštanů, borovicových šišek, bukvic či makovic. Krásně vypadá podzimní barevné listí. Nejdříve ke každému plodu připevníme asi sedmicentimetrový drát. U šišek jej vsuneme mezi šupiny, ohneme dolů a kratší konec ovineme kolem delšího, podobně postupujeme u bukvic. V případě kaštanů vsunujeme drát do jejich středů, kam předtím vyvrtáme například jehlou dírky.

Na vnější straně věnce připevníme borovicové šišky na drátě. Směrem ke středu věnce přidáváme další plody, opatřené k tomuto účelu drátky. Menší plody dáváme na jedno místo ve větším množství. Zůstávající mezery vyplníme sušenými květinami, které také připevníme na drátek – aby lépe držely.

Dozdobení K dozdobení vytvořených věnečků použijeme nasušené květiny a plody. Slaměnky, smilek, máčku, řebříček, suchokvět, limonku, světlici, levanduli, vřes, lampiónky mochyně židovské třešně – zkrátka cokoli, co máte k dispozici. Hodí se i různé sušené listy, obilniny a trávy, které dodají věnci svou rozevlátostí vzdušnost.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Kam až nás může zavést negativní myšlení

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti