Senzační tip, jak vyčistit rychlovarnou konvici za pár minut

Vyčištění rychlovarné konvice je velmi jednoduché
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
14. srpna 2019 12:21 / Shutterstock
  0   0
I když si koupíte rychlovarnou konvici, v níž by se podle inzerce neměl usazovat vodní kámen, tak to neznamená, že se v ní určitě usazovat nebude. Proto nám nezbývá, než rychlovarnou konvici čas od času vyčistit. Zkuste tři prověřené způsoby, které dokonale fungují.

Usazený vodní kámen v rychlovarné konvici není ničím výjimečným. Jeho přítomnost poznáte poměrně rychle. Když se tak stane, pak vašimi nejlepšími pomocníky budou věci, které máte doma téměř vždy po ruce.

Tvrdá voda - postrach rychlovarných konvic

Bydlíte v oblasti, kde z vodovodního kohoutku teče tvrdá voda? Pak problém s usazeným vodním kamenem určitě řešíte. Ať už jsou to vodovodní baterie, sprchový kout, hrnce nebo právě rychlovarná konvice. V zásadě se jedná o usazeniny vápníku, který se nachází v pitné vodě.

Vodní kámen není pro člověka nebezpečný, ale problematický je při ohřívání vody. Čím více kamene se v konvici nachází, tím déle se voda ohřívá. Takto se konvice nejen opotřebovává, ale vy zbytečně utrácíte za energii. Přitom je její vyčištění tak jednoduché.  

Jak odstranit vodní kámen z konvice? Velmi jednoduše

Vše, co potřebujete, je voda a buď ocet, jedlá soda nebo citrónová šťáva (popřípadě kyselina citrónová).

Kyselina citronová

Kyselinu rozpusťte ve 2 až 3 lžících vody, vylijte do konvice a nechte pár hodin působit. Poté přidejte vodu a nechte vařit. Kyselina začne šumět a postupně vodní kámen rozpouští. Pokud se vám nepodaří všechen vodní kámen odstranit na poprvé, tak celý proces opakujte.

Ocet

Rychlovarnou konvici můžete vyčistit s použitím octa. Do konvice nalijte vodu a ocet v poměru 1: 1, konvici zapněte a  vodu s octem přiveďte k varu. Poté vodu hned nevylévejte, ale nechte působit alespoň 15 minut. 

Soda bikarbona

Posledním tipem je soda bikarbona. Tu použijte podobně jako v prvním případě. S tím rozdílem, že jedlou sodu se doporučuje nechat působit přes celou noc.

Pokud využijete některý z našich tipů, nezapomeňte konvici následně "vyvařit". To znamená, že dříve, než si půjdete udělat kávu či čaj, nalijte do konvice čistou vodu a nechte ji převařit. Vodu vylijte a vypláchněte čistou studenou vodou. Pro jistotu můžete proces vypláchnutí opakovat. Jak jednoduše odstranit vodní kámen a usazeniny z tvrdé vody? Čtěte více.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Věda & Vesmír

Uctívané ostatky svatého Jakuba, jednoho z 12 apoštolů, patří ve skutečnosti někomu jinému

Bydlení

Pokud chcete opravdu efektivně uklidit, musíte rozlišovat barvy hadrů na úklid. Každá je vhodná pro jiný...

Zavřít reklamu