Nápady a inspirace, jak zařídit podlahu v obývacím pokoji

Koberec je výrazným prvkem každého pokoje
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dům 
15. srpna 2019 18:03 / Shutterstock
  0   0
Ať už si to uvědomujete nebo ne, podlaha může ovlivnit celkovou atmosféru v obývacím pokoji. Proto je dobré udělat si malý výzkum před tím, než určitý typ zvolíte. Zde je několik rad, podle kterých se můžete orientovat.

Jestli nemáte žádnou představu, z čeho lze vybírat, zde je několik tipů, které vám mohou pomoci. 

Hra se vzory

Skvělý trik, jak udělat obývací pokoj opticky větší, je s promyšleným koberečkem. Drobný vzorek vždy způsobí, že bude pokoj vypadat větší, a proužky mohou navíc jakýkoliv prostor udělat širší. Díky oběma variantám si budete moci dovolit světlejší barvu koberečku, pokud ladí k vašemu nábytku, a to i v případě, že máte děti nebo domácí mazlíčky.

Velikost a materiál jsou prioritou

Koberečky musí být dostatečně velké na to, aby na nich mohla stát pohovka, křesla a konferenční stolek, a zároveň musí být dost měkké na to, aby se na nich dalo pohodlně sedět. Velikost a materiál jsou dvě nejdůležitější vlastnosti, na které je třeba se zaměřit. 

Nezapomínejte na děti

Dbejte na to, aby byla každá místnost vhodná pro děti. Co se týče koberce, děti na něm budou pobíhat a válet se na něm, proto je dobré vybírat zdravotně nezávadné materiály, které jsou vysoce odolné, ale zároveň příjemné na dotek.

Zaměřte se na strukturu

Zapletené a zauzlované koberečky z juty jsou oblíbené, protože se hodí do jakéhokoliv typu obývacího pokoje, a do každého dokáží vnést přírodní element. Juta je ještě měkčí než standardní sisalové koberečky, a proto je příjemná na omak. Klidně si zkuste při nákupu zout boty a vyzkoušet to na vlastní kůži.

Nebojte se vrstev

Zamilovali jste se do krásného starožitného koberce, ale je příliš malý na to, aby pasoval do vašeho obývacího pokoje? Nemusíte se ho vzdávat. Stačí pod něj přidat větší koberec z přírodního materiálu jako je juta nebo sisal. Budete mít kousek, který jste si vybrali, a navíc dosáhnete těch správných proporcí. Než abyste měli mít příliš malý koberec, raději pod něj přidejte vrstvu, která celé rozložení nábytku vizuálně ukotví. V případě, že chystáte celkovou rekonstrukci, zde jsou tipy pro podlahu do koupelny.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu