Využijte podzimní listí kreativně a vytvořte si domů krásné dekorace

Z listí si můžete vytvořit věnec
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Dílna 
27. října 2019 13:28 / Pinterest
  16   0
Listy najdete téměř všude. Mají různé tvary a barvy. Když je jich všude okolo tolik, byla by škoda, abyste je nevyužili. Vyrazte na procházku a nasbírejte si menší hromádku listí. Můžete si z nich vyrobit různé dekorace. Zabavíte tím sebe i děti.

Postavičky z kaštanů už jste patrně někdy vyráběli. Nyní byste mohli dekorace vytvořit z listů. Pokud máte občas dlouhé chvíle a nevíte, jak využít čas, zajděte si ven pro listy a vytvořte si z nich nějaké hezké tvary. Můžete si s nimi ozdobit byt.

Věnec

Vyrobit si věnec z listí není nic obtížného. Pořiďte si k němu následující věci a inspirujte se jednoduchým postupem.

 • korpus na věnec
 • hrst listí
 • tavná pistole
 • pečicí papír

Připravte si korpus, který si můžete pořídit třeba v květinářství. Nasbírejte si větší množství různobarevných listů a sežeňte si tavnou pistoli. Pokud nechcete mít věnec pouze z listí, nasbírejte si ještě třeba šípky a šišky. Pokud je korpus ve výrazné barvě, nalepte na něj třeba pečící papír, který bude barevně splývat s listím. Poté už stačí vzít do rukou pouze tavnou pistoli a přidělat s ní listí na korpus podle vaší fantazie.  

Miska

Miska z listí vypadá opravdu hezky a navíc je i praktická. Můžete si ji položit na stůl a vložit do ní ovoce. Sežeňte si následující věci na výrobu.

 • nafukovací balonek
 • hrst listí
 • tekuté lepidlo
 • špendlík

Nejdříve si vezměte balonek a nafoukněte ho. Rozhodně ho nenafukujte do plna, mohl by při výrobě misky lehce prasknout. Neměli byste ho nafouknout ani málo, protože miska by pak byla velmi maličká. V tomto případě se řiďte zlatou střední cestou. Balonek potřete tekutým lepidlem zhruba do poloviny. Postupně na něj přikládejte listy tak, aby se překrývaly. Tímto způsobem vytvořte zhruba tři vrstvy. Nechte lepidlo důkladně zaschnout a balonek propíchněte špendlíkem. Nakonec ho z listí celý opatrně odstraňte.  

Kytice růží

Kytice růží se vyrábí z listů nejobtížněji. Pokud si však na ní dáte záležet, zvládnete to. Nepotřebujete k tomu žádné speciální věci.

 • hrst listí
 • lak na vlasy
 • provázek

K výrobě růží byste si měli nasbírat čerstvě opadané listí, které je ještě vlhké. Budete je muset zohýbat a se suchými by vám to moc dobře nešlo. List přehněte napůl a začněte ho točit do menší ruličky. Tím vytvoříte střed květu. Ve spodní části ho chytněte a podložte dalším přehnutým listem. Ten stáčejte kolem prvního listu.

Stejným způsobem obtočte třeba ještě jeden nebo dva listy. Záleží už pouze na vás, jak chcete, aby byla růže veliká.  Ve spodní části je všechny k sobě svažte tenkým špagátem. Takovýchto růžiček si vytvořte několik.

Pod vyrobené růžičky můžete ještě nalepit několik dalších listů, které už však nemusíte rolovat. Nakonec sáhněte po laku ve spreji a celou kytici růží s ním postříkejte. Díky tomu vám dlouho vydrží. Dále čtěte: Posbírejte si kaštany a vytvořte si z nich gel na praní.

Eva Vogelová | inStory.cz
Témata: listy, podzim, věnec, miska, růže
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Věda & Vesmír

Antarktida byla pravděpodobně objevena ještě tisíc sto let předtím, než ji našli západní dobyvatelé

Bydlení

Zútulnit si balkon jde i za pár korun. Vyrobte si hezký nábytek z palet

Zavřít reklamu