Neobyčejné tenisáky: Proměňte je v držáky, chrániče či peněženku

 Ostatní 
01. prosince 2019 10:07 / Veronika Prášilová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Oči dodají vašim tenisákovým výtvorům veselý kukuč Internet
Čeští tenisté patří k nejlepším na světě. A kdyby se rozdávaly tituly za kutilské výtvory, jistě bychom také patřili ke světové špičce. Dnes vám ukážeme, jak z obyčejných tenisáků udělat řadu neobyčejných a užitečných věcí.

Ve fotogalerii pod článkem se můžete inspirovat zajímavými nápady z celého světa. Některé z nich si na následujících řádcích více přiblížíme.

Univerzální držák

Tenisové míčky jsou díky své pružnosti předurčeny k výrobě nejrůznějších držáků. Jak je patrné z naší fotogalerie, velmi jednoduše z nich můžete udělat držáky na klíče, dopisy, propisky, nářadí a mnoho dalších věcí. Tenisák stačí vhodně naříznout například odlamovacím nožem a na druhou stranu vymyslet vhodné uchycení na stěnu nebo kamkoliv jinam.

Na hladké povrchy, jako jsou kachličky nebo lakovaný nábytek, se nabízí použití přísavky, pro kterou se tenisák jen vzadu nařízne do kříže. Nebo je možné jej seříznout a přilepit. Další variantou je použití šroubu s podložkou. Takto si můžete udělat třeba zajímavý držák na ručníky.

Pro bezpečí vašich dětí

Další oblastí, kde se dají tenisáky využít, je bezpečnost dětí. Aby se nezranily o rohy stolů, postelí či skříněk, můžete je přilepit na jejich rohy. Jelikož taková ochrana není napořád, můžeme přimhouřit oči nad estetickým hlediskem. Jen věnujte pozornost tomu, aby po následném odstranění nezůstaly po tenisácích na nábytku nevzhledné skvrny od lepidla nebo díry od šroubů.

Proto můžete zkusit použít třeba pevnou oboustrannou pásku. Zvláštní kapitolou je pak použití tenisáků na nohy stolů a židlí, třeba pro zahradní nábytek, nebo klidně do dětského pokoje. Jak to známe, děti s nábytkem dost nevybíravě šoupají a nehledí na to, že by se mohla podlaha poškrábat.

Peněženka na spoustu drobností

Tenisák se díky vaší šikovnosti může proměnit v peněženku na mince, které budou například v autě vždy viditelně k dispozici. Do naříznutého tenisáku si můžete schovat také prstýnky a náušnice, na které nemáte momentálně volnou šperkovnici. Tenisák poslouží i jako schránka pro pamlsky, které s sebou můžete nosit na vycházky se psem. Pro ně se dá z tenisáků udělat i skvělá hračka, když do nich vyříznete otvory, kterými provlečete kus lana a na koncích zajistíte roztřepením nebo uzly. S takovou hračkou můžete pejska zabavit na dlouhé chvíle. Podívejte se i na naše další nápady, například jak v domácnosti zužitkovat nepotřebná ramínka.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině