Bydlíte v pronájmu? Pozor na úpravy bytu, kvůli kterým můžete přijít o zálohu

I ten, kdo má smlouvu třeba jen na rok, si chce byt zabydlet
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
29. listopadu 2019 09:05 / Depositphotots
  0   0
I když bydlíte v pronájmu, chcete se v bytě cítit jako doma, přestože třeba máte smlouvu jen na rok, takže začnete s úpravami. Pověsíte obrázky, přidáte poličky a pustíte se do malování. Opatrnost je však na místě, protože i tyto jednoduché úpravy mohou ve skutečnosti nadělat více škody než užitku. Může se stát, že kvůli nim přijdete o svoji zálohu.

Zde je několik úprav, na které lidé v pronájmu spoléhají, když si chtějí byt, ve kterém bydlí, přizpůsobit k obrazu svému. V nejhorším případě ale skončí se škodou, která bude uhrazena z jejich zálohy.

Malování zdí tmavými barvami

Předtím, než se pustíte do malování zdí jakoukoliv barvou, je dobré zeptat se vašeho domácího, zda je to vůbec povoleno. Rozhodně je ale lepší vyvarovat se tmavých barev. Ty totiž často vyžadují několik nátěrů bílé barvy, abyste vzhled místnosti vrátili do původního stavu. Pokud se i přesto rozhodnete malovat, zeptejte se, jaké barvy byly v bytě původně, abyste případně mohli byt přemalovat tak, jak byl, až se budete stěhovat.

Instalace stmívače osvětlení

Možná by se vám hodilo jasnější světlo, když potřebujete pracovat a slabší navečer. Stmívač osvětlení vám umožní ztlumit jas vašich světel. I když tuto práci snadno zvládnete sami, zahrnuje úpravu elektrických rozvodů. Pokud ji neuděláte správně, riskujete problémy s elektřinou. Navíc pak stmívače nemusí fungovat a mohou způsobit elektrický šum, který bude narušovat jiná elektrická zařízení, která sdílejí stejný obvod. Na toto vylepšení je lepší získat povolení a nechat ho na profesionálech.

Čištění odtoku

Tento problém se často lidé snaží vyřešit sami, protože jde o rutinní záležitost. Některé čističe odpadů, které jsou k dostání v obchodě, ale mohou naopak trubkám uškodit, protože vytvářejí teplo. Toto teplo může v nejhorších případech trubky na některých místech roztavit, což vede k prosakování vody. Jindy se zase stane, že čističe jen posunou překážku, která odpad blokuje, hlouběji, což znamená, že bude těžší dostat ji ven. Pokud máte ucpaný odtok, poraďte se nejprve s vašim domácím. Čtěte o dalších změnách, které si (ne)můžete v pronájmu dovolit.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Bydlení

Nová barva fasády. Rozhoduje barva oken, střechy i vzhled okolí

Zavřít reklamu